Росія заявила про загрозу військового вторгнення США до Венесуели

Поділитися
Росія заявила про загрозу військового вторгнення США до Венесуели © EPA / Miguel Gutiérrez
На думку Захарової влада США не реагувала на нотатки Болтона про п'ять тисяч американських військових в сусідній Колумбії. Однак сам Болтон коментував цю ситуацію.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова у четвер заявила про те, що запис у блокноті помічника президента США з національної безпеки Джна Болтона про п'ять тисяч американських військових в Колумбії говорять про те, що "загроза масштабного збройного конфлікту" в південноамериканській країні не минула.

"Не доводиться говорити про те, що загроза масштабного збройного конфлікту минула. Про те, що на столі ще все-таки перебувають всі опції, включаючи пряме зовнішнє силове втручання у внутрішні справи суверенної держави прямо свідчить сюжет, що одержав широке медійне висвітлення, із записом в блокноті помічника президента США з національної безпеки Джна Болтона про п'ять тисяч американських військових, які, як ми розуміємо, були або будуть спрямовані в сусідню з Венесуелою держава", - сказала Захарова під час брифінгу в МЗС РФ, який транслювався в Periscope російського зовнішньополітичного відомства.

Судячи з реакції уряду Колумбії, продовжила Захарова, "питання навіть не обговорювалося".

Міністр закордонних справ Колумбії Карлос Холмс Трухільо відреагував на замітки Болтона у понеділок ввечері, заявивши, що "не знає про них". "Колумбії невідомі причини, які стоять за цими нотатками, і невідомо про їх реальні масштаби. Колумбія буде продовжувати вести переговори з США у декількох темах і співпрацювати з США з будь-яких двосторонніх тем".

Речниця МЗС РФ також заявила про те, що в цьому питанні не було коментарів офіційних осіб США, в той час як сам Болтон, коментуючи ситуацію у Венесуелі, повідомив журналістам про те, що "на столі залишаються будь-які варіанти" рішення венесуельської кризи.

Боротьба за контроль над Венесуелою, що володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США і правовим заходам, які можуть призвести до арешту Гуайдо.

Перед цим президент Венесуели Ніколас Мадуро в інтерв'ю російському інформагентству заявив, що президент США Дональд Трамп "наказав владі Колумбії, яку він назвав мафією, вбити його". 25 січня агентство Reuters з посиланням на джерела повідомило про те, що Кремль відправив до Венесуели найманців ПВК "Вагнера" для захисту Мадуро.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі