Росія розраховує на інвестиції Китаю для розвитку Далекого Сходу – WSJ

Поділитися
Росія розраховує на інвестиції Китаю для розвитку Далекого Сходу – WSJ Путін чекає капіталовкладень у Дальній Схід
Росія знову звертається до Китаю, щоб отримати підтримку, незважаючи на ослаблення його економіки.

Президент Росії Володимир Путін в п'ятницю закликав китайський бізнес інвестувати в "багатий ресурсами Далекосхідний регіон" своєї країни, незважаючи на уповільнення економіки Китаю, яке потрясло світові ринки, пише The Wall Street Journal.

Виступаючи на економічному форумі у Владивостоку, Путін заявив, що уряд Росії створив "кращі умови для вітчизняних та іноземних інвесторів" на Далекому Сході. Ще в травні російський президент розпорядився створити форум для залучення нових інвестицій у регіон. Російські офіційні особи кажуть, що вони хочуть залучити капітал з Китаю, Японії і Південної Кореї у розвиток економічного потенціалу регіону і поглибити торговельні відносини в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

"Далекий Схід відкритий для всіх, хто готовий до співпраці", - сказав Путін на форумі.

Влада Росії раніше зосередили свої зусилля на посиленні економічних зв'язків з Китаєм, як на головній частині свого плану щодо скорочення своєї залежності від експорту енергоносіїв у Європу. Росія також поклала свої надії на Китай і з іншої причини – через холодну війну із Заходом.

Росія не налаштована була раніше допускати китайські компанії до стратегічних родовищ вуглеводнів. Але "Роснефть" уклала контракт з китайською корпорацією на $ 30 млрд.

Далекий Схід Росії (що межує з Китаєм) є великим виробником нафти, газу і вугілля. На цей регіон Росії припадає близько 70% улову риби.

Уряд Росії вже планує будівництво нових доріг і залізничних колій в рамках розвитку Далекого Сходу. Так, порт у Владивостоці буде пропонувати спрощений візовий режим та спрощені митні процедури для залучення бізнесу та інвесторів.

Далекий Схід Росії - це 36,4% всієї території країни, 6,4 млн жителів (5% від загальної чисельності населення РФ). Путін вже встиг пообіцяти на форумі просунути законодавства для залучення в регіон нових жителів.

Аналітики, однак, сумніваються, що на Далекому Сході, який є в декількох часових поясах від Москви, є інфраструктура, необхідна для того, щоб постачати сировину на ринки на величезні відстані.

"Рівень ізоляції високий, і політично, і економічно", - сказав Андрій Мовчан, голова економічної програми Московського центру Карнегі.

"Китай є дуже прагматичним партнером, і я б не очікував яких-небудь спеціальних умов від них", - сказав експерт.

Кліффорд Гедді, спеціаліст по російській економіці в Інституті Брукінгса, заявив, що очікування щодо інвестицій в регіон повинні бути зменшені через ослаблення економіки Китаю. За його словами, Росія вже й так сильно залежна від ситуації на ринках КНР, так що в разі нових інвестицій, ефект від коливань в Китаї буде мати для РФ куди більш серйозний характер.

"Росія не єдина країна в даний час, яка розплачується за ілюзії з приводу Китаю. Інвестори у всьому світі покладали надто великі надії на необмежений зростання китайської економіки", - резюмував Гедді.

Як пише Forbes, Китай не такий вже і "закоханий" у Росію. Китайські банки не дають кредити російським через санкції Заходу.

Видання Business Insider писало, що відносини Росії та Китаю складніші, ніж здаються. Колишня наддержава і потенційна наддержава ведуть суперництво за панування в Євразії: поки Росія вибудовує свою стратегічну вісь у східному напрямку і намагається зберегти вплив у Центральній Азії, Китай просувається на захід з наміром стати великою євразійською державою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі