Росія програла на війні в Україні в політичному сенсі – Washington Post

Поділитися
Росія програла на війні в Україні в політичному сенсі – Washington Post Війна в Донбасі зіграла не на користь Росії в політичному плані. Ілюстрація © Instagram Максим Авдеев
Автор зауважує, що найбільше в трикутнику конфлікту постраждали українці, але в політичному полі найбільше втратила Москва.

Оскільки Росія тепер зосередила свою увагу на конфлікті в Сирії, доводиться задуматися, хто виграв і хто програв на війні в Україні. І відповідь залежить від того, що взяти за точку відліку.

Про це на сторінках Washington Post пише професор міжнародної політики Університету Тафта Даніель Дрезнер. На його думку, якщо взяти за відлік втечу Віктора Януковича з Україні у лютому 2014 року, тоді програв Захід. Так, прозахідний рух на Майдані привів до влади демократичний уряд. Але Росія в результаті відірвала частину української території, анексувавши Крим, і розв'язала війну в Донбасі. Тепер конфлікт має вигляд "замороженого". І це навряд чи можна назвати перемогою Заходу і його союзників в Україні чи західних цінностей.

З іншого боку, якщо порівнювати ситуацію, наприклад, з вереснем 2013 року, тоді в програші, очевидно, Росія.

"В той момент у Росії був надійних союзник, який керував найбільш важливою зі стратегічної точки зору країною по сусідству. Москва готувалася показати чудеса, змусивши Київ відмовитися від участі в програмі "Східного партнерства" і приєднатися до Євразійського союзу. А зараз, втративши так багато російської крові і грошей, Москва може претендувати на контроль лише над частинами України, які до того ж найменш економічно цінні. І скільки б Росія не підігрівала насилля на фронті, вона не зможе ніколи контролювати більшу частину України", - пише експерт.

Автор нагадує, що зараз Путіну доводиться мати справу з ворожим українським народом, який через війну змінив до нього ставлення, серйозними економічними проблемами в Росії і посиленням активності НАТО, який готується захищати Східну Європу. Всього цього не було до його авантюри в Україні.

В решті-решт, на думку автора, можна сказати, що на війні в Донбасі програли усі сторони, особливо українці. Але з точки зору "політичного прагматизму", найбільших втрат зазнала Росія. Нещодавно видання Washington post писало, що Путін "заморозив" війну в Донбасі. Тепер він може значно більше, ніж лідери Заходу, контролювати економічні, політичні і дипломатичні рішення в Україні, коли йому потрібно.

Видання Newsweek сьогодні писало, що США можуть змусити Путіна відмовитися від "замороження" війни в Донбасі, пішовши на поступки щодо анексованого Криму.

Вашингтон може дозволити Путіну зобразити свою перемогу, про яку він мріє, перед росіянами. Це не дуже привабливий вихід, але ще більш небажаним є продовження війни в Україні.

В цей же час, видання Washington Post писало, що у Путіна є три причини, щоб відступити у війні проти України. По-перше, військова присутність Росії в Донбасі і окупація частини українського регіону не дуже популярні серед російськомовного населення України, на що Путін розраховував на початку конфлікту. Росії було б не просто контролювати Донбас в довгостроковій перспективі. Оскільки його імперіалістична ідеологія там не популярна. Російський президент не розраховував, що російськомовне населення буде чинити опір вторгненню поруч з україномовними українцями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі