Росія прийшла у Сирію надовго – FT

Поділитися
Росія прийшла у Сирію надовго – FT Руйнівний присутність Москви на південь від Босфору є довгостроковим, кажуть в НАТО © Міноборони РФ
Стратегія Росії в Сирії поставила серйозне завдання перед НАТО.

Військове втручання Росії в Сирію є широким оголошенням нової рішучості Москви панувати на Близькому Сході, пише Сем Джонс у The Financial Times.

За словами старшої посадової особи НАТО, Середземномор'я "є спірним простором знову".

"Ми повинні бути готові до того, що Росія буде присутня (у Сирії) протягом тривалого часу", - сказав заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу.

Розгортання російської боротьби проти повстанських сил (противників режиму Асада – ред.) є актуальним завданням для Заходу. Але постійна, руйнівна присутність Москви на південь від Босфору є довгостроковою, каже Вершбоу. "Ми повинні думати про більш широкі наслідки цього в Східному Середземномор'ї", - додав він.

Нова присутність Росії в цьому регіоні може бути дуже руйнівною: вона відкриває весь південний кордон НАТО для провокацій з боку РФ, і загрожує обмежити "свободу судноплавства".

Для США, наприклад, це може стати перешкодою для легкого проектування морської сили в Перській затоці. "Є інші наслідки: повернення Росії в Середземне море ставить всю Європу в діапазон, де швидко зростає арсенал кораблів РФ і балістичних ракет", - йдеться в статті.

"Розгортання підтримки Асада – це не кінець історії", - каже міжнародний директор Королівського інституту об'єднаних служб в Лондоні Джонатан Еяль. "Це дійсно фундаментальне зрушення в російській позиції, що буде тривалим", - підкреслює він.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі