Росія перенесла терміни створення та запуску космічної системи "Арктика" через санкції

Поділитися
Росія перенесла терміни створення та запуску космічної системи "Арктика" через санкції Космічні апарати «Арктики», як і інші російські супутники, більш ніж наполовину повинні були складатися з імпортних комплектуючих
"Арктика" повинна сприяти розвідці корисних копалин у полярних областях.

Генеральний директор НВО імені Лавочкіна Сергій Лемешевський заявив, що перенесення термінів створення і запуску космічної системи "Арктика" обумовлене технологічними санкціями з боку США.

"Терміни по "Арктиці" нами були зрушені, оскільки довелося переробляти частину апаратури у зв'язку з санкціями", - сказав Лемешевський.

Космічна система "Арктика" повинна вести спостереження за змінами погоди і сприяти при розвідці корисних копалин в арктичному регіоні. Спочатку планувалося запустити перший супутник системи "Арктика" 25 листопада 2015 року. Однак з часом у проекті Федеральної космічної програми на 2016-2025 роки з'явилися нові дати запуску першого апарату "Арктика" - 2017 рік (другий супутник - в 2019 році, третій - в 2020-му, четвертий - в 2021-му).

Повідомляється, що космічні апарати "Арктики", як і інші російські супутники, більш ніж наполовину повинні були складатися з імпортних комплектуючих.

Читайте також: США запевнили, що не знімуть санкції з Росії до повернення Криму

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі