Росія намагається стати новим Іраном – NYT

Поділитися
Росія намагається стати новим Іраном – NYT Путін може стати новим Ахмадинеджадом. Ілюстрація © Сайт президента России
Поки Тегеран позбувається санкцій і налагоджує зв'язки з Заходом, Москва робить протилежне.

Не важливо, що росіяни думають про Іран, для них настав час подивитися на себе. Одні симпатизують іранським політикам, інші ні.

Але після того, як Тегеран відмовився від збагачення урану заради скасування болісних економічних санкцій і укладання вигідних угод із зовнішнім світом, багато росіян стривожені зростанням ролі своєї країни як парії на міжнародній політичній арені. Вони запитують себе: "Ми що, новий Іран?".

Про це на сторінках New York Times пише російський журналіст Максим Трудолюбов. Він додає, що як це не парадоксально звучить, але багато хто в Кремлі і за його межами захоплюється іранською манерою протиставляти себе всьому світу. Як і іранці після введення санкцій кілька років тому, такі росіяни тепер бачать для себе шанс показати Заходу, що вони сильні і на них просто так не натиснеш.

Але в цей же час, Москва не чинила опір укладанню угоди між США і Іраном, хоча цей документ посилить ізоляцію Росії і завдасть їй економічних збитків. Вихід іранської нафти на ринок обвалить ціну бареля, за рахунок якої наповнюється половина російського бюджету. Крім того, багато інвесторів, наляканих жорстким підходом Кремля до іноземного бізнесу, йдуть з Росії і шукають вигоди на іранському ринку, який от-от знову для них буде відкритим після скасування санкцій.

"Поки в Ірані бізнес-клімат налагоджується, в Росії він буде погіршуватися. Скасування санкцій проти однієї країни призведе до погіршення становища іншої", - йдеться в статті.

Але Путін не чинив опір домовленостям Ірану і "шістки" на чолі з США. Він розумів, що навіть якби він спробував зірвати угоду, це б нашкодило Росії і посилило б її ізоляцію в будь-якому разі. Адже Тегеран і Вашингтон були серйозно налаштовані домовлятися.

"Тим часом, агресія Росії проти сусідів, її військові ігри проти НАТО і комічне самовихваляння Путіна означає, що він в якийсь момент займе місце Махмуда Ахмадинеджада", - пише оглядач.

Складається враження, що поки Іран намагається позбутися свого тяжкого становища в умовах ізоляції, Росія усіма силами намагається замінити його в ролі світового вигнанця.

Іран і "шістка" погодила історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї" .

У Конгресі США її різко розкритикували, однак президент Барак Обама вважає угоду по Ірану порятунком від близькосхідної війни і впевнений, що ця угода є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь.

Крім того, ряд експертів в міжнародній політиці вважають, що США стали боржником Росії після операції з Іраном.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі