Росія на чолі з Путіним повернулася до Середньовіччя – Sueddeutsche Zeitung

Поділитися
Росія на чолі з Путіним повернулася до Середньовіччя – Sueddeutsche Zeitung В Росії не розділяють особисте життя Путіна в державної ролі. Ілюстрація
Російський президент став заручником свого іміджу всесильного супермена і царя.

В жовтні минулого року заступник голови адміністрації президента РФ В'ячеслав Володін заявив: "Є Путін – є Росія. Немає Путіна – немає Росії". Таким чином він описав національне сприйняття нинішнього політичного режиму. І от більше ніж на тиждень Путіна "не стало", а в ЗМІ заговорили про переворот чи смерть президента.

Про це пише Юліан Ганс на сторінках Sueddeutsche Zeitung. Автор нагадує про монографію історика Ернста Каторовича "Два тіла короля", в якій він описав процес появи нинішньої держави. В ній йшлося, зокрема, про те, як людство в ході історії змінило своє ставлення до правителів, розрізняючи їхню роль у суспільстві і особисте життя.

"Росія з точки зору цієї логіки державності опустилася до рівня Середньовіччя", - йдеться в статті.

Оглядач нагадує, що канцлер Німеччини Ангела Меркель теж зникала на якийсь час з телеекранів, пошкодивши тазову кістку під час катання на лижах. Але нікому в Німеччині навіть на думку не спало переживати за майбутнє німецького народу.

"Але з Путіним все інакше. Російський президент став заручником своєї ролі супермена, який приборкує тигрів, літає з журавлями, кидає через плече суперників з дзюдо і їздить з голим торсом в дикому лісі. А якщо він раптом застудиться, ніхто не повинен цього помітити, інакше він одразу ж стане смертним", - пише Ганс, пояснюючи, чому Кремль засекретив деталі зникнення Путіна, а державне телебачення намагалося всіх обдурити за допомогою архівного відео.

"Навіть коли виявилося, що причиною зникнення Путіна був не переворот і не інсульт, а, можливо, лише пластична операція перед річницею анексії Криму, скандал і галас показали, що нинішня влада вкрай уразлива при всій імітації стабільності", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що зараз рейтинг Путіна складає 86%. Але ця колосальна підтримка може розвіятися за один день, щойно "національний лідер" захворіє чи зникне з екранів. Ганс повертається до слів Володіна про нероздільність існування Путіна і Росії.

"Виходить, що продовж цих днів не було не лише Путіна, а й не було самої Росії", - іронізує автор.

Видання Financial Times сьогодні писало, що скандальне зникнення Путіна нагадало про часи Єльцина. Кремль теж намагався приховати хвороби і запої колишнього російського президента. Видання Rzeczpospolita також писала, що поява Путіна на публіці не дає відповіді на питання, чому він зникав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі