Росія хоче повернути Європу в 1989 рік – Gazeta Wyborcza

Поділитися
Росія хоче повернути Європу в 1989 рік – Gazeta Wyborcza Путін хоче повернути Європу в 1989 рік. Ілюстрація © © European Council
Американська публіцистка Енн Еплбаум вважає, що Захід боїться ядерної зброї Росії і чекає, доки Путін втратить владу.

Єдина причина, чому Захід досі не надає серйозної допомоги Україні, це страх перед застосуванням ядерної зброї з боку Росії. Крім того, впродовж останніх 25 років Європа помилково думала, що після розпаду СРСР на континенті не може бути збройних конфліктів.

Про це розповіла американська публіцистка Енн Еплбаум, - пише Gazeta Wyborcza. За її словами, сьогоднішня військова експансія Росії є частиною програми пере форматування сучасного порядку в Європі і повернення його до стану 1989 року. Росіяни, на думку Еплбаум, доклали багато зусиль для того, щоб втілити цей план.

"За останні 20 років росіяни витрачали великі суми по всій Європі – купували підприємства, лобістів, футбольні клуби. Колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шрьодера теж купили не після захоплення Криму, але за багато років до того. Росіяни створили дорогий апарат пропаганди, який має свої філіали у всіх країнах. Також фінансують партії у багатьох країнах Європи: "Національний фронт" у Франції, Йоббік в Угорщині "SYRIZA" в Греції", - сказала Еплбаум.

За її словами, що слабка реакція Заходу на вторгнення Росії в Україну і розв'язання війни в Донбасі продиктована страхом перед російською ядерною зброєю.

"Якби то не Росія, а Албанія напала на Україну, допомогу вже давно б передали. Єдина причина, чому ми того не робимо, є не слабкість, а страх перед застосуванням росіянами ядерної зброї, якою Путін постійно погрожує", - додала публіцистка.

Вона додала, що перевага Росії над Заходом також пов'язана з тим, що всі важелі влади зосереджені в руках однієї людини. Це дозволяє Путіну приймати рішення і діяти швидко.

"Це схоже, якби в Обама був президентом США, директором компанії Exxon, володів New York Times і контролював всі ключові медіа, і при цьому також керував ЦРУ і Конгресом. Така влада в руках Путіна і його оточення. Країна – їхня власність", - переконана Еплбаум.

На її думку, вина за сьогоднішню кризу також лежить на плечах Заходу, який в минулому допустив низку помилок. Зокрема, після розпаду СРСР в Європі повірили, що Росія більше не становить загрози і збройний конфлікт на континенті неможливий.

"Не варто переоцінювати слабкість Росії. Хвора людна з пістолетом залишається людиною з пістолетом. Якщо Путін зрозуміє, що земля розходиться під ногами і великий конфлікт потрібен для того, щоб утриматися при владі, він розпалить такий конфлікт. Зараз ми сподіваємося, що він втратить владу до того, як скоїть щось страшне. Це якщо пощастить. А якщо ні, то напруга може досягти рівня, який ми навіть собі не уявляємо", - сказала публіцистка.

Раніше видання Washington Post зауважувало, що агресія Росії ніколи не закінчувалася бажаним результатом для Кремля. Кібератаки на Естонію піштовхнули її до НАТО і посилення захисту своїх мереж. Напад на Грузію змусив Тбілісі шукати зближення з Євросоюзом. А агресія проти України змушує Київ прагнути приєднатися до Альянсу. цей же час, на тлі російської агресії в Пентагоні створено відділ ядерної безпеки. Оскільки Кремль не соромиться погрожувати Заходу ядерною зброєю. Нещодавно російський посол пригрозив Данії ядерною атакою, якщо вона розмістить на своїй території системи ПРО. В Копенгагені здивувалися погрозам і пояснили, що система ПРО має оборонний характер і не загрожує жодній з країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі