Росія хоче обговорювати новий режим контролю над звичайними озброєнь в Європі

Поділитися
Росія хоче обговорювати новий режим контролю над звичайними озброєнь в Європі Росія в 2007 році припинила дію ДЗЗСЄ, а в березні 2015 року призупинила свою участь у консультаціях щодо цього договору © peacekeeper.ru
Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) "безнадійно застарів", вважає РФ.

Росія офіційно повідомила ООН про свою готовність обговорювати з іншими державами способи вироблення нового режиму контролю над звичайними озброєннями в Європі, який би враховував сучасні реалії і відповідав інтересам всіх країн.

У листі, який було направлено генеральному секретарю Пан Гі Муну, РФ заявляє, що існуючий Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) "безнадійно застарів".

Позиція Росії включена в опублікованому в понеділок, 17 серпня на сайті ООН доповідь генсека, який стосується виконання резолюції Генеральної Асамблеї /ГА/ 69/47 про контроль над звичайними озброєннями на регіональному і субрегіональному рівнях.

Резолюція, яка була прийнята 2 грудня 2014 року, просить Пан Гі Муна "запитати думки держав-членів щодо цього питання" та довести їх до відома Генеральної Асамблеї.

Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 листопада 1990 в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасниць НАТО та шести держав-учасниць Організації Варшавського договору. Договір обмежує розміри звичайних озброєнь в Європі.

У березні 2015 року Росія призупинила свою участь у консультаціях з ДЗЗСЄ. "РФ прийняла рішення призупинити свою участь в засіданнях СКГ з 11 березня 2015 року. Таким чином, оголошений Росією в 2007 році призупинення дії ДЗЗСЄ стає повним", - заявив керівник делегації РФ на переговорах у Відні Олександр Мазур.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив про "розчарування" рішенням Росії про вихід з ДЗЗСЄ. "Ми розчаровані рішенням Росії про призупинення участі у Спільній консультативній групі. Ми досі підтримуємо всі зусилля для контролю над зброєю і віримо, що ДЗЗСЄ є важливим", - сказав Столтенберг.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі