Пєсков поскаржився на "необ'єктивне" сприйняття Росії у військовій стратегії США

Поділитися
Пєсков поскаржився на "необ'єктивне" сприйняття Росії у військовій стратегії США Пєскову не сподобалася військова стратегія Пентагону © Коммерсантъ
У Кремлі назвали "конфронтаційним" новий документ Пентагону.

У Кремлі вважають необ'єктивним сприйняття Росії як "ревізіоністськи налаштованої держави, яка не поважає суверенітет своїх сусідів" з боку США.

Так прокоментував згадані вище формулювання військової стратегії США на 2015 рік речник президента Росії Дмитро Пєсков.

"Що стосується цієї інформації, тут можна висловити співчуття, тому що концепція безпеки - це документ, розрахований на середньострокову і довгострокову перспективу, і поява таких формулювань у такому документі свідчить про конфронтаційний настрій, позбавлений будь-якого об'єктивізму по відношенню до нашої країни, причому в довгостроковій перспективі", - цитує Пєскова "Інтерфакс".

На думку спікера Кремля, нова військова стратегія Пентагону не сприяє нормалізації відносин Росії і США, які "так необхідні" для спільної боротьби з наявними викликами, на які "самостійно країни не можуть знайти відповіді".

Напередодні США представила військову стратегію на 2015 рік. В ній, зокрема, підкреслюється, що повстанські угруповання на Близькому Сході є поточною загрозою безпекиСполучених Штатів, але ж в той час фокус зміщується в бік державних акторів, таких як Китай, Іран, Росія та Північна Корея. Відзначається, що загроза війни між великими державами хоч і залишається на низькому рівні, але зростає.

"Росія неодноразово демонструвала неповагу до суверенітету сусідніх країн і готовність застосувати силу для досягнення своїх інтересів. Військові дії Росії підривають регіональну безпеку і порушують численні угоди, в яких Росія підписується діяти згідно з міжнародними нормами", - йдеться в тексті стратегії.

Підкреслюється, що Китай, Іран, Росія та Північна Корея не прагнуть до прямої воєнної конфронтації з США, але їх дії викликають серйозні побоювання, яким міжнародне співтовариство повинно протистояти спільно.

Нещодавно свою військову концепцію оприлюднив Китай.

Відносини між США та Росією значно погіршилися після анексії Росією Криму, а також на фоні триваючої більше року військової підтримки проросійських сепаратистів в Донецькій і Луганській області. Україна, а також США, ЄС і ряд інших країн звинувачують Росію в ескалації конфлікту в Донбасі. Сторони заявили про припинення військової співпраці і зведенні до мінімуму економічного, ввели обопільні санкції. У ЗМІ сторони регулярно виступають з різкими, вже не завжди дипломатичними ремарками.

У той же час, в травні 2015 року, незважаючи на напруженість відносин між сторонами, відбувся візит голови Держдепу Джона Керрі в Росію. Тоді Лавров підніс Керрі дипломатичний подарунок у вигляді картоплі і помідорів "знак дружби".

Пізніше Лавров заявляв, що Росія не буде "вередувати" при спробах США помиритися з РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі