Путін за допомогою Сирії хоче "легалізувати" анексію Криму – NYT

Поділитися
Путін за допомогою Сирії хоче "легалізувати" анексію Криму – NYT Путіну не можна вірити у питанні Сирії. Ілюстрація © realclearpolitics.com
Путін у Сирії намагається виправдати своє ім'я, змусити Захід забути про Україну і легалізувати анексію Криму.

Сирія руйнується. Громадянська війна, яка триває більше ніж чотири роки, перетворила країну на руїну. Безжальні терористи "Ісламської держави" контролюють більшу частину території на півночі і сході, а варварський режим Башара Асада зміг зберегти за собою Дамаск.

У Заходу немає хорошого вибору способів, як воювати проти "Ісламської держави", але нічого не робити вони теж не можуть. Або США і ЄС починають співпрацювати з режимом Асада і воювати проти терористів, або не зважати на існування сирійського президента і вступити в бій проти "Ісламської держави" в односторонньому порядку. Однак удари з повітря, які влаштували США спільно із союзниками, не зупинили "Ісламську державу".

Цей тяжкий вибір перед Заходом постав через провальну політику Заходу останніх років. І людина, яка розуміє це як ніхто інший, - це президент Росії Володимир Путін. Про це на сторінках New York Times пише директор Центру російських досліджень Henry Jackson Society Ендрю Фоксолл.

Четвертого вересня Путін оголосив, що Росія надає військову підтримку Дамаску у боротьбі проти "Ісламської держави". І ця "підтримка" останнім часом посилилася. Він також закликав створити "певну міжнародну коаліцію для боротьби з тероризмом і екстремізмом".

Автор зауважує, що це логічне продовження московської політики щодо Сирії, якої Кремль притримується з 2010 року. Вона полягає в тому, щоб блокувати усі ініціативи США щодо сирійської війни, не дозволити їм повалити Асада і змусити Захід співпрацювати з ним.

В цей же час, США і ЄС ізолюють Росію через її військову агресію проти України. Але тепер Москва намагається виставити себе мало не "рятівником" Заходу у боротьбі проти "Ісламської держави".

"Ми це вже бачили. Після 11 вересня 2001 року Путін був першим лідером, який звернувся до президента Джорджа Буша. Через кілька днів Путін пообіцяв російську підтримку американській коаліції у війні проти Талібану в Афганістані і закликав усіх приєднатися до Росії і виступити проти міжнародного тероризму. Ісламістський тероризм – дуже болюча тема для Путіна, яка допомогла йому прийти до влади", - пише експерт, нагадуючи про кілька тижнів у вересні 1999 року, коли вибуху зруйнували кілька будинків у Москві і двох інших містах Росії. Близько 300 людей тоді загинуло і ще кілька сотень були поранені.

Тоді у всьому звинуватили ісламських терористів з Чечні. Це стало виправданням для розв'язання другої чеченської війни. А вже через кілька місяців після цього невідомий до того Путін став головним кандидатом на посаду президента РФ.

В цей же час, тодішні події викликають певні сумніви. Критики вказують на докази, які вказують на те, що вибухи в російських містах були організовані ФСБ.

З того часу Путін не різко маніпулював темою тероризму у власних інтересах. В липні російська "Независимая газета" писала, що ФСБ контролюють потік бойовиків у Сирію. Видання провело журналістське розслідування, в ході якого з'ясувалося, що спецслужби РФ створили "зелений коридор" бойовикам, які безперешкодно перетинали російський кордон і потрапляли в Туреччину, звідки відправлялися в Сирію, щоб приєднатися до "Ісламської держави".

Все це виглядає дуже дивно для країни, яка хоче очолити світову коаліцію проти тероризму. Але нещодавно президент США Барак Обама сказав, що йому подобається рішучість Путіна співпрацювати у вирішенні конфлікту в Сирії, про яку він йому розповів під час телефонної розмови.

Американському президенту не варто дозволяти себе обдурити. План Путіна в Сирії, який просуває його міністр закордонних справ Сергій Лавров, дуже чіткий: Захід і арабські країни, які входять в антитерористичну коаліцію сьогодні, починають співпрацювати з Асадом, а також з курдськими, іракськими, іранськими військами і "Хезболою". Тоді Росія приєднатися до коаліції, підтримавши мандат ООН на вторгнення в Сирію.

Це дозволить Росії посадити Асада за стіл переговорів і домовитися про політичне завершення громадянської війни, яке дозволить режиму сирійського президента лишитися при владі. І Путін буде говорити про цей план на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

За допомогою війни проти "Ісламської держави" російський президент також сподівається реабілітувати себе на Заході. В 2001 році Путін поспівчував США і говорив про те, що американці постали перед такою ж загрозою з боку Афганістану, "як і Росія у Чечні". Таким чином, він відкинув критику Заходу за звірства російських солдатів у Чечні.

Кремль розглядає західне бажання співпрацювати як слабкість. Тому Путін переконаний, що він може поводитися, як завгодно, і це йому зійде з рук.

"Якщо новий підхід до Сирії підтримають, про Україну просто забудуть. А це загрожує підривом західних санкцій через російську агресію проти України і дозволить Путіну легалізувати анексію Криму і частини Східної України", - йдеться в статті.

Росія в такому випадку візьме гору над світовим порядком і системою безпеки, змінивши результат Холодної війни. Китай і Іран вважатимуть це "запрошенням" до перегляду відносин з Вашингтоном. Звісно, Заходу варто розглядати всі можливості вирішення конфлікту в Сирії. І співпраця з Росією не має бути виключенням. Але Заходу також варто пам'ятати, що Путіну не можна вірити, на дані російської розвідки не можна покладатися, а Кремль може вести переговори про дипломатичне рішення в Сирії, яке Захід і арабські країни не можуть підтримувати.

Видання Wall Street Journal у редакційній статті писало, що через слабкість Обами не варто чекати відступу Путіна. Раніше видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.

9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі