Путін відступив перед протестувальниками в Єкатеринбурзі — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Путін відступив перед протестувальниками в Єкатеринбурзі — експерт © Артем Устюжанін / E1.RU
У Росії, яка тривалий час користувалася українською визначенням "титушки", з'явився свій аналог - "алтушки".

Минулого тижня в Єкатеринбурзі (РФ) перемогою закінчився громадянський спротив будівництву храму РПЦ. Саме "спробою Майдану в центрі Росії" назвав протести в столиці Уралу топовий пропагандист державного телебачення РФ Володимир Соловйов. І хоча, на перший погляд, протести спричинило не політичне невдоволення, а спротив мешканців міста намірам місцевих олігархів, за потурання чиновників, забудувати сквер, було в цих подіях щось таке, що змусило президента РФ В.Путіна втрутитися особисто, а місцеву владу поступитися і знайти інше місце для будівництва храму для РПЦ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, кандидат історичних наук, завідуюча відділом розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень. Власне, за її словами, сам протест вибухнув не лише через намір побудувати в місті ще один великий храм і вирубати задля цього дерева. Основною претензією містян стало те, що "їх не спитали".

"Понад те, коли громадяни вийшли на мирну акцію протесту, їх спробували розігнати, зокрема й з допомогою молодиків-спортсменів - членів бійцівського клубу, що належить І.Алтушкіну, одному з забудовників. Так у Росії, яка тривалий час послуговувалася українським визначенням "тітушки", з'явився свій аналог - "алтушки", - зазначає експерт. - Ще одним нагадуванням про нашу Революцією Гідності стала тема "Батьки за дітей". На захист молодих людей, які прив'язували себе до дерев у сквері і були рушійною силою протесту, вийшло обурене старше покоління. Тож спроба розігнати протестувальників призвела у підсумку до того, що наступного дня їх стало ще більше. Шість тисяч людей - подія для РФ непересічна. Як і продемонстрована готовність росіян до активного силового спротиву, готовність боротися за свої громадянські права навіть там, де йдеться аж ніяк не про виживання (як у випадку з протестами проти сміттєвих полігонів, що відбувалися раніше в Архангельську й Москві)".

Детальніше про ймовірність "Майдану" в російських умовах читайте у статті Ірини Павленко "Хто не скаче - той за храм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі