Путін відправив війська в Сирію через страх перед потоком ісламістів в Чечню – Globe and Mail

Поділитися
Путін відправив війська в Сирію через страх перед потоком ісламістів в Чечню – Globe and Mail Путін не хоче, щоб чечени-бойовики "Ісламської держави" повернулися додому. Ілюстрація © Сайт президента России
Російський президент хоче вдати з себе "захисника християн" і ліквідувати чеченців-ісламістів до їхнього повернення додому.

Впродовж останніх кількох днів в пресі з'явилася інформація про втручання армії Росії у громадянську війну в Сирії. Російські війська з'явилися на території близькосхідної країни, привезли з собою велику кількість зброї і навіть завдали удару з повітря по терористам "Ісламської держави".

В США ці дані ще не підтвердили, але разом з тим Держсекретар Джон Керрі зателефонував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, щоб застерегти від втручання у війну в Сирії. Американський дипломат підкреслив, що російська військова присутність може дестабілізувати і посилити конфлікт.

"Останнє твердження викликає сумніви. Тяжко уявити, що громадянська війна, яка триває вже чотири роки, коштувала життя 300 тисячам людей і змусила мільйони сирійців тікати з країни, стане ще гіршою", - пише на сторінках канадського видання Globe and Mail ветеран війн в Афганістані і Боснії та Герцеговині і колишній радник командування НАТО Джордж Петролікс.

Він зауважує, що дуже важливо зрозуміти, чому Росія втрутилася у сирійський конфлікт саме зараз, хоча за останні чотири роки могла зробити це в будь-який момент. Росія тривалий час підтримує режим президента Башара Асада і кілька разів разом з Китаєм блокувала рішення ООН щодо вторгнення, щоб захистити сирійського диктатора від перевороту.

Роками Асаду вдавалося зберігати свою владу, поки демократична опозиція боролася з терористами-ісламістами. Останні, однак, виступили проти військ, вірних сирійському президенту, які почали втрачати позиції і контроль над територіями. Асад на початку цього року сказав, що його армія "повинна захищати стратегічно важливі території" і що на захист усієї країни сил не вистачить.

Сирійський президент головним чином захищає алавітську меншину і християнське населення Сирії, яке становило 12% від населення у часи до початку війни. Зараз Асад контролює лише 17% своєї країни. Бої тривають на фронті від Дамаска до Хомса, Алеппо і Латакії, де мешкають в основному алавіти і християни.

Існує побоювання, що "Ісламська держава" може скористатися поваленням Асада, щоб захопити контроль над всією територією країни. Терористи не розв'язали цю громадянську війну, але вони нею скористалися, захопивши нові території в Сирії після Іраку.

Зрозуміло, що успіх "Ісламської держави" неприпустимий для Володимира Путіна. Для Росії це означало б продовження цієї війни на її території, а саме в Чечні. Кілька польових командирів терористів чеченці. Після повалення Асада Сирія ризикує перетворитися на "мега джихадистську" країну, або ж розпастися на кілька терористичних "республік".

Також автор нагадує про Антіохійський патріархат, який був заснований апостолами Петром і Павлом ще до появи Святого Римського престолу і підтримує зв'язки з Російською православною церквою.

Путін вдає з себе "захисника віри" і християнських цінностей. Він підтримує Московський патріархат і перекручує історію Східної Європи на основі православної міфології. Щоправда, нещодавно у російських заявах прозвучали натяки на те, що Москва не прив'язана до Асада особисто. Таким чином, цілком можливо, Кремль більше не заперечує проти нових виборів у Сирії чи розподілі влади, за умови якщо інтереси алавітів і християнської меншини будуть враховані і захищені.

Якщо наміри Кремля дійсно такі, тоді російська сторона теж зацікавлена в ліквідації "Ісламської держави". У всякому разі, жодне рішення не буде ідеальним. В Іраку курди, які проявили себе у війні проти ісламістів, не отримають свою окрему державу і в кращому випадку збережуть автономію.

"Асад, швидше за все, піде у відставку і доживатиме на кримській дачі, Москва ж без сумнівів перекладе утримання своїх військових портів на Сирію. Але якщо окрім цих наслідків зникне і "Ісламська держава", тоді світ точно стане кращим, попри такі далекі від ідеалу обставини", - йдеться в статті.

Тим часом, видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.

У середу, 9 вересня, стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

У цей же час, швейцарське видання Neue Zuercher Zeitung писало, що США і Росії може загрожувати військове зіткнення в Сирії. Побоювання американців викликані тим, що Росія може за допомогою військового контингенту в Латакії проводити окремі військові операції. В кращому випадку вони почнуть окрему боротьбу проти "Ісламської держави", але при цьому не зрозуміло, як будуть координуватися дії росіян з операціями міжнародної коаліції. В гіршому випадку в приціл росіян можуть потрапити помірковані сирійські опозиційні сили, яких підтримують США і їхні союзники.

Раніше повідомлялося, що США перевіряють інформацію про постачання Росією зброї в Сирію.

Крім того, видання The Times писало, що Кремль відправляє солдатів і зброю в Сирію, щоб захистити Асада. Видання також нагадує, що 20 серпня російський військовий корабель "Микола Фільченков" був сфотографований під час проходження через Босфорську протоку. На його борту було багато російської бронетехніки. Він, швидше за все, прямував в сирійський полрт Тартус. Це був перший випадок, коли російський військовий корабель відкрито плив через Стамбул зі зброєю на борту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі