Путін шукає союзників в Латинській Америці - FT

Поділитися
Путін шукає союзників в Латинській Америці - FT Росії потрібні друзі, не тільки в торгівлі, але і в ООН
Путін хоче зупинити свою глобальну ізоляцію шляхом активізації діяльності в регіоні.

Жарти президента Аргентини Крістіни Фернандес були загублені в перекладі її промови, в якій вона прагнула завоювати увагу групи російських бізнесменів під час візиту в Москву минулого тижня, але її основна ідея була ясна: їхні інвестиції будуть вітатися в Аргентині, пише The Financial Times.

Незважаючи на те, що комерційні інтереси Росії в Латинській Америці зросли за останнє десятиліття, вони як і раніше обмежені, і анулюють необхідність політичних союзників через кризу в Україні і антиросійських санкцій.

"Росії потрібні друзі, не тільки в торгівлі, але і в ООН, і вона шукає їх скрізь, де це тільки можна", - говорить фахівець з теми холодної війни в Центрі Вільсона Діана Негропонте. Експерт вказує на те, що власні нерівні відносини Аргентини з західними державами, такими як США і Великобританії, роблять його ідеальним союзником для Росії.

Фернандес під час свого візиту до Москви минулого тижня подякувала президентові Росії Володимиру Путіну за його підтримку в правовому спорі її уряду з хедж-фондами, і за підтримку щодо спірних Фолклендських островів. У свою чергу, Аргентина утрималася під час голосування в ООН в минулому році при голосуванні по Криму.

Меморандум про співпрацю, підписаний між YPF, контрольованою державою енергетичною компанією Аргентини, і російським "Газпромом" Росії передбачає розробку сланцю Ваку Муерта в Патагонії, де знаходяться одні з найбільших у світі запасів нафти, але документ є досить розпливчастим і ні до чого не зобов'язує.

У Аргентини є величезний інвестиційний потенціал: розробка родовища повинна була б полегшити ситуацію з дефіцитом енергії, але потребує інвестицій на суму близько $ 200 млрд в основному з-за кордону.

"Це дуже дивно, що "Газпром", найбільший виробник газу в світі з великою кількістю газу, який стикається з проблемою продажу газу, приїде сюди за газом", - сказав консультант по енергетиці в Буенос-Айресі Даніель Герольд. Експерт припускає, що відповідь - це політична мотивація угоди. "Я був би дуже здивований, побачивши, що значні інвестиції матеріалізуються в короткостроковій перспективі", - сказав він.

Росія знайшла ринки Латинської Америки для її військової промисловості. Але країна також звернулася до Латинській Америці останнім часом для підвищення імпорту продовольства, зокрема, вона налагодила постачання з сільськогосподарських центрів Аргентини і Бразилії після введення відповідних санкцій самої РФ.

"Латинська Америка зараз вважає себе більш незалежної (від США - ред.). Вони хочуть вирішити свої справи не тільки в економіці, але і в питаннях оборони, зовнішньої політики. А у нас в Росії це вітають", - сказав директор Інституту Латинської Америки Російської академії наук Володимир Давидов.

Негропонте зазначила, що, як і Аргентина, Росія найбільш активно поглиблює зв'язки з країнами, які мають довгу історію протистояння з Вашингтоном: Куба, Нікарагуа і Венесуела.

Припущення, що Росія буде здавати в оренду Аргентині бомбардувальники радянської епохи в обмін на яловичину і зернові навіть викликало побоювання в уряді Великобританії, що Буенос-Айрес створює "дуже живу загрозу" для Фолклендських островів, де Великобританія збільшила витрати в минулому місяці, щоб зміцнити оборону.

"Для чого? У Аргентини немає ніяких повітряних і морських суден, які могли б атакувати (Фолклендські острови - ред.)", - сказало джерело в міністерстві закордонних справ, який підкреслив, що Аргентина твердо впевнена в можливості врегулювання спору по дипломатичних каналах.

Між тим, фахівець у галузі міжнародних відносин Хорхе Кастро відкидає ідею, що Фернандес, можливо, "повертається" у бік таких країн, як Росія і Китай, йдучи від більш традиційних союзників. "Цей уряд не має зовнішньої політики. Він постійно відповідає потребам внутрішніх політичних конфліктів", - говорить він.

Раніше Bloomberg, Путін через Україну програє Китаю у боротьбі за Центральну Азію.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі