Путін пропонував Меркель вирішити конфлікт в Україні за "чеченським" сценарієм - FT

Поділитися
Путін пропонував Меркель вирішити конфлікт в Україні за "чеченським" сценарієм - FT Меркель спочатку вперто намагалася зрозуміти сенс дій Путіна © euroua.com
За весь час конфлікту на Донбасі Путін досяг успіху в заплутуванні західних лідерів.

Німецький канцлер Ангела Меркель і президент США Барак Обама по-різному бачать ситуацію з політикою стосовно російського лідера Володимира Путіна, пише видання The Financial Times.

FT публікує першу статтю з двох про переговори західних лідерів з Путіним під назвою "Битва за Україну: як Захід втратив Путіна".

Після більш ніж 40 телефонних дзвінків і незліченних годин засідань протягом останніх шести місяців, Меркель взяла себе в руки заради останнього "ривка". Було вже 10.00 вечора, коли німецький канцлер сиділа в залі засідань готелю Hilton у Брісбені, а її співрозмовником був непримиренний Путін.

Протягом майже двох годин переговорів президент Росії перераховував довгий перелік образ. Він скаржився на те, що Захід оголосив перемогу в "холодній" війні. Що Захід нібито обдурив Москву, розширюючи права ЄС і НАТО до кордонів Росії, він ігнорує міжнародні правила продовжує безглузду політику щодо Іраку, Афганістану та Лівії.

Канцлер направляла розмову в русло теми про ситуацію на сході України, де за підтримки Росії бойовики ведуть криваву боротьбу проти влади Києва, яку підтримує Захід. Із початку кризи Меркель наполегливо намагалася зрозуміти сенс дій Путіна, зрозуміти його наміри для того, щоб мати можливість прийти до якоїсь спільної згоди. "Коли він (Путін - ред.), нарешті, запропонував рішення, вона була в шоці. Путін заявив, що Київ повинен впоратися з бойовиками, як це сталося в Росії з Чечнею - купуючи їх автономією і грошима. Можливо, така пропозиція виглядала розумною з точки зору колишнього полковника КДБ. Але для дочки пастора в Східній Німеччині, з глибоко вкоріненим почуттям справедливості, це було неприйнятно", - йдеться в статті.

Як вважає видання, Путін - майстер дестабілізації. У нього чорний пояс із дзюдо, він є експертом в тому, як тримати супротивника в стані нерівноваги. Його дружній жест змінюється грізним поглядом. Протягом усієї кризи в Україні, яка несе в собі найбільш серйозну загрозу безпеці в Європі з кінця холодної війни, Путін досяг успіху в заплутуванні західних лідерів. Вони знають, що він хоче відновити вплив Росії і утримати Україну в рамках свого впливу, але вони не можуть зрозуміти, як російський президент має намір домогтися своїх цілей.

Коли зустріч в готелі закінчилася близько 2.00 ранку, німецький канцлер і президент Росії були в поганому настрої. Після цього Путін полетів додому з саміту G20. Тоді зі слів Меркель стало відомо, що ніякого швидкого завершення кризи в Україні не передбачається.

Канцлер також була вражена, адже амбіції Путіна стосувалися не тільки України, вони "йшли" й за її межі.

На наступний день в Сіднеї вона сказала: "Хто б міг подумати, що таке можливо через 25 років після падіння Берлінської стіни, і що, щось подібне може статися і в центрі Європи?". Тоді вона попередила, що Росія може загрожувати не тільки Україні, але і Грузії, або Балканам.

Для Москви після тих переговорів у відносинах з Берліном теж щось "зламалося". Кілька тижнів потому офіційний Кремль заявив, що ніколи нічого такого особливо у відносинах Росії та Німеччини і не було. Говорили, що Путін і Меркель ніколи не могли терпіти один одного.

За словами чиновників у Києві та безкомпромісних критиків Росії, найбільшим провалом Заходу було те, що він не був готовий використати військову силу для захисту України, або навіть постачати їй зброю. Це стало відпочатку незручною західною політикою, економічні санкції стали єдиним надійним інструментом боротьби.

В умовах кризи єврозони Меркель взяла на себе провідну роль в Німеччині в міжнародних питаннях вперше з часів Другої світової війни. За її словами, Україна створює "тест на рішучість" для Заходу, розглядаючи його як виклик світу і в самій Європі.

Президент США Барак Обама провів багато переговорів по телефону з Путіним, але ці переговори в значній мірі знаходяться на задньому плані. Як зазначається у статті, Обама міряє все з точки зору безпрограшної ситуації для всіх, а для Путіна у разі чийогось виграшу, повинен бути чийсь програш.

Меркель раніше звикла вважати Путіна важким партнером, проте вважала, що все ж з ним можна мати справу. Після кризи в Україні вона передумала. Німецький канцлер зрозуміла, що російський президент бреше, що російські війська брали безпосередню участь у захопленні Криму і, пізніше, у Східній Україні.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер був довгий час прихильником ідеї про можливості домовитися з Путіним. Але Меркель повільно переконала його в нездійсненності такої затії.

Після трагедії з Малазійським Боїнг-777 західні чиновники були розчаровані. Адже вони сподівалися, що Москва може спробувати заспокоїти напруженість у Східній Україні. Однак Міністерство оборони Росії тоді оприлюднило версію, яка повністю розходилася з версією подій Заходу, звинувачуючи в тому, що трапилося українську сторону.

Західні чиновники досі не можуть зрозуміти, які цілі у Путіна. Він хоче відновити Новоросію від Донецька до Одеси, або він вирішив розколоти союз НАТО, йдеться в статті. Очевидним є тільки те, що Путін вирішив не "втратити" Україну.

Видання The Wall Street Journal писала, що США вирішують, постачати Україні ПТРК "Джавелін".

Як повідомила спікер Держдепартаменту США Джен Псакі, Сполучені Штати не прийняли рішення забезпечувати Україну летальним зброєю, в той же час така підтримка не виключено в майбутньому.

Американське видання New York Times повідомило, що США розглядають можливість передати зброю Україні. При цьому у Вашингтоні свою точку зору на такі заходи змінили навіть ті, хто раніше виступав проти військової допомоги Києву. В цей же час, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель знову відмовилася постачати зброю Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі