Путін постійно імпровізує у війні проти України - WSJ

Поділитися
Путін постійно імпровізує у війні проти України  - WSJ Путін не має стратегії щодо України. Ілюстрація.
Російський президент йде на нові авантюри в Україні експромтом, і це робить війну ще більш небезпечною.

Після того, як минулого тижня проросійські бойовики разом з російськими солдатами порушили перемир'я і захопили Дебальцеве, експерти і політики на Заході почали знову думати, чого ж хоче президент Росії Володимир Путін, порушуючи свої обіцянки. Правда в тому, що Путін і сам не знає чого хоче.

Про це на сторінках Wall Street Journal пише віце-президент дослідних програм Carnegie Endowment Ендрю Вейсс. На його думку, експерти не помічають факту, що з початку конфлікту в Україні російський президент постійно імпровізує находу. Тому війна в Донбасі ще більш небезпечна, ніж здається.

"Путін регулярно експериментував з численними концепціями, стратегіями і підходами виключно для перемоги в короткостроковій перспективі. При цьому він дуже швидко відкидав те, що не спрацювало", - йдеться в статті.

Західні експерти ж шукають в діях Путіна почерк КДБ і вважають, що головна мета російського президента – контроль над колишніми республіками СРСР.

"На ділі правдоподібне пояснення вчинкам Путіна ще страшніше: він приймає рішення експромтом, а зіштовхнувшись з труднощами, вдається до ще більш ризикованих кроків", - пише експерт.

Він додає, що президент Росії так поводиться, тому що за роки роботи на посаді прем'єра і президента зміг добитися повної централізації влади в РФ. Всі рішення в країні тепер фактично ухвалює він одноосібно.

"На межі 2013-2014 років, коли в Україні почалися протести, Путін ще більше звузив коло радників. Ухвалення рішень на основі компромісу поступилося місцем тактичними і неоднозначними рішеннями", - йдеться в статті.

З моменту анексії Криму Володимир Путін діяв з огляду на короткострокову вигоду. Захопивши півострів, він почав маскувати вторгнення в Україну риторикою, запозиченою у югославського президента Слободана Мілошевича про захист "російськомовного населення". Автор зауважує, що до цього моменту російський президент ніколи не намагався грати на російському націоналізмі, розуміючи всю небезпеку від цього для багатонаціональної Російської Федерації. Крім того, шовіністична політика відлякала б від Євразійського союзу інші колишні республіки СРСР.

"Тому зусилля Путіна більше сході на короткостроковий тактичний хід, ніж на ретельно продумане застосування етноцентризму для відстоювання оголошених інтересів Росії в регіоні", - пише експерт.

Вейсс додає, що експромтом Путіна було і рішення щодо підтримки сепаратистських рухів на Сході і Півдні України. Коли місцеві рухи провалилися і не отримали підтримку народу, російський президент швидко змінив свої плани і відправив агентів спецслужб для інсценізації сепаратизму.

На думку автора, Путін і зараз вирішує на ходу, що робити далі. Минулого тижня він звернувся до президента Франсуа Олланда і канцлера Ангели Меркель з планом деескалації війни в Україні. На переговорах у Мінську він підписав угоду про перемир'я, яку всі назвали вигідною для Кремля. Але замість того, щоб оголосити себе переможцем, Путін "пішов у наступ". І вже через кілька днів підконтрольні йому терористи захопили місто Дебальцеве.

Відповідно, українська криза ще більш небезпечна, ніж здається. Українцям і західним лідерам тяжко шукати дипломатичного виходу з конфлікту в той час, коли їхній співрозмовник на переговорах постійно імпровізує находу.

"На закритому брифінгу в Давосі один з українських чиновників зауважив: Київ не знає, чого хоче Путін, і Путін сам не знає, чого хоче", - йдеться в статті.

В цей же час, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі вважає, що у Путіна є чіткий план і він його здійснює. Саакашвілі згадує, що в 2008 році переговори з Росією і ЄС не принесли ніяких результатів. Грузія теж підписала угоди про припинення вогню, але російські війська просунулися вперед. Це було за такою ж схемою, як у Дебальцевому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі