Путін перетворив закон Росії на ручну репресивну машину – Washington Post

Поділитися
Путін перетворив закон Росії на ручну репресивну машину – Washington Post Путін не дозволив справедливості в Росії розвинутися. Ілюстрація © realclearpolitics.com
Вирок Сенцову свідчить, що Кремль хоче залякати усіх, хто наважиться йому протистояти.

Коли президент Володимир Путін лише став президентом Росії 15 років тому, він пообіцяв, що встановить "диктатуру закону". Це дивна фраза, але тоді він хотів сказати, що збирається боротися проти хаосу, який панував в 90-х роках, і добитися верховенства права.

Путін переписав і модернізував багато законодавчих актів, які лишилися Росії в спадок від СРСР. Але він перетворив закон у свій інструмент впливу. І таким чином, сам російський президент став у ряд зі своїми попередниками в Кремлі, які використовували поліцію і суди для покарання своїх ворогів і незгодних громадян.

Про це сьогодні пише Washington Post в редакційній статті, додаючи, що верховенство закону стало нездійсненною мрією завдяки старанням Путіна. Останнім прикладом жорстокої розправи над незгодними став вирок українському кінорежисеру Олегу Сенцову. Військовий суд РФ засудив його до 20 років в'язниці за звинувачення у нібито підготовці теракту в окупованому російськими військами Криму. Суд пройшов з серйозними порушеннями. А сам Сенцов розказав, як з нього намагалися вибити зізнання, але він відмовився все одно визнавати себе винним у не скоєних злочинах.

Видання пише, що вирок українському кінорежисеру був суто політичним. Його мета полягала у тому, щоб послати агресивний сигнал усім, хто може виступити проти анексії Криму. І таке використання закону в якості зброї навряд чи можна назвати в Росії рідкістю. Washington Post нагадує, як російський суд кинув за ґрати учасниць гурту Pussy Riot за акцію проти влади Путіна у одному з центральних соборів Москви. Кремль хоче показати, що так буде з кожним, хто кине виклик Путіну.

В цей же час, президент Росії не так давно підписав закони, які дозволяють переслідувати правозахисників і організації, які стежать за порушеннями на виборах. І це ще один інструмент, як тиснути на людей, яким не подобається Путін. Все це показує сумну реальність, в якій верховенство права в Росії так і не встановилося.

Як повідомлялося, 25 серпня, суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму.

Українського режисера визнали винним у створенні терористичного угрупування і підготовці терактів у Криму. Активіста Олександра Кольченка визнали винним в участі у терористичному співтоваристві, співучасть у теракті і засудили до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Варто відзначити, що звинувачення грунтувалися, головним чином, на свідченнях двох свідків. Перший, Геннадій Афанасьєв, в суді відмовився від обвинувальних показань у справі Сенцова і заявив про тортури ФСБ. Інший ключовий свідок, Олексій Чирній, від попередніх свідчень не відмовився.

Суд над Надією Савченко може відбутися через місяць, повідомляли її адвокати. Вони також неодноразово публікували докази невинності української льотчиці, яку в РФ звинувачують у подвійному вбивстві. Захист Савченко також впевнені, що у справах Сенцова-Савченко створять міжнародний трибунал.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі