Путін не вважає, що програв гру в санкції – WSJ

Поділитися
Путін не вважає, що програв гру в санкції – WSJ Путін вдає прагматика і продовжує наступ. Ілюстрація
На думку автора, російський президент вдає прагматика і продовжує наступ.

Зустріч Держсекретаря США Джона Керрі з президентом Росії Володимиром Путіним в Сочі відновила одну з улюблених ігор Вашингтону, в якій треба вгадати: вражені у Москві санкціями Заходу, чи ні.

Про це сьогодні на сторінках Wall Street Journal пише професор Колумбійського університету Стівен Сестанович.

"Добре поінформований друг з Росії розповів мені в понеділок, що Путін не буде змінювати свою стратегію щодо України до тих пір, доки він не переконається, що Європа і США здатні зробити свою нинішню зовнішню політику жорсткішою. То чи переконався він вже?" - пише професор.

Автор додає, що він чув, як чиновники в США говорили про свою впевненість в тому, що російський президент чітко зрозумів їхнє політичне жорстке повідомлення. Важливу роль в цьому зіграла канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка заявила, що санкції не будуть скасовані до тих пір, до мінські угоди не будуть виконані.

Згідно з ними, потрібно вивести війська з України і досягти політичного компромісу. І здавалося б її заява була досить чіткою і наполегливою з двох причин. По-перше, тому що ніхто не вірить в те, що Москва виконує мінські угоди. А по-друге, найбільш ретельна перевірка їх виконання відбудеться лише наприкінці року, коли, згідно з домовленостями, Україна повинна повернути собі повний контроль над кордонами. Тож автор радить чекати продовження санкцій і на 2016 рік.

Однак, на думку Сестановича, боротьба проти Росії ще не скінчена. Він нагадує про відкриту заяву, яку зробив Путін під час спільної прес-конференції з Ангелою Меркель у Москві на вихідних. Він жалівся на те, як санкції Заходу шкодять економікам Росії і Німеччини, нагадавши, що обсяг торгівлі між країнами скоротився на 6,5% у минулому році. А за перші два місяці 2015 року цей показник досяг 35%. Звертаючись до Меркель, Путін заявив, що німецьким прагматичним бізнесменам "не подобаються ці старомодні бар'єри".

Російський президент визнав, що в нього є дуже багато роботи всередині країни. Але додав, що мінські угоди поволі просуваються. Він також пообіцяв вплинути на проросійських терористів на Сході України, щоб вони виконували свої зобов'язання. Крім того, він додав, що відправляє в Брюссель делегацію з питань торгівлі.

"Це не було схоже на поведінку російського лідера, який думає, що програв гру в санкції. Володимир Путін, одягнув свою найбільш "прагматичну" маску, продовжує наступати", - вважає Сестанович.

Колишній науковий співробітник Російського інституту стратегічних досліджень Олександр Ситін назвав основні страхи Путіна щодо України.

"Найбільше Путін боїться асоціації України з ЄС та вступу до НАТО. Це основні страхи, які існують в Росії на рівні експертного співтовариства, на рівні ЗМІ, на рівні уряду і навіть на рівні суспільства", - сказав Ситін.

А колишній представник США в НАТО Курт Вокер вважає, що Путін продовжує війну в Україні через відсутність відповіді з боку НАТО.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі