Путін наближається до перемоги в Молдові – Bloomberg View

Поділитися
Путін наближається до перемоги в Молдові – Bloomberg View Корупція збиває Молдову з шляху зближення з ЄС і може це ж зробити з Україною. Ілюстрація © @MaximEristavi Twitter
Якщо Україна провалить боротьбу з корупцією, проєвропейські сили втратять владу, а інтеграція з ЄС зупиниться.

Щоб зрозуміти, як президент Росії Володимир Путін збирається перемогти в Україні без продовження війни, варто подивитися на сусідню Молдову. На її території з 1992 року є підконтрольний Москві заморожений конфлікт.

Як і в Україні, в Молдові існують сумніви щодо національної ідентичності. Більшість громадян розмовляють румунською мовою і тому вагаються, чи вважати їм себе молдованами. Ще однією спільною рисою між сусідніми країнами лишається корумпована політична система.

Про це на сторінках Bloomberg пише Марк Чемпіон, нагадуючи, як минулого тижня Генеральна прокуратура звинуватила колишнього прем'єр-міністра Молдови Влада Філата в банківському шахрайстві, яке завдало збитків на мільярд доларів.

Ця сума становить восьму частину бюджету найбіднішої країни Європи. Коли про шахрайство дізналася громадськість, тисячі демонстрантів вийшли на вулиці протестувати проти неспроможності влади боротися з корупцією. Демонстранти кажуть, що більше не хочуть терпіти такий стан речей в Молдові.

Протест організувала група під назвою "Гідність і правда", яка підтримує інтеграцію з Євросоюзом, як і більшість молдован. Але на відміну від української демократичної революції, яка відбулася рік тому чи "Революції з Twitter-а" у Молдові, яка привела уряд Філата до влади, фактично нинішня адміністрація в Кишиневі є проєвропейською, а не проросійською чи комуністичною. Якби протести призвели до виборів вже завтра, то якраз сили, прихильні до Кремля, мали б великі шанси на перемогу.

Якщо Україна не зможе приборкати корупцію і її нинішній уряд буде дискредитований, не виключено, що її чекає те ж: демократичні проєвропейські партії "вилетять" з політики, а інші, менш лояльні до ЄС, прийдуть до влади. І не важливо, чи буде нова українська влада націоналістичною чи дружньою до Росії. Володимира Путіна влаштовують обидва варіанти, оскільки вони зіб'ють Україну зі шляху зближення з Європою.

Нещодавно "Польське радіо" повідомляло, що ЄС може знову відкласти угоду про ЗВТ з Україною через примхи Росії. Євродепутати в кулуарах говорять, що якщо після вступу у життя угоди Росія реалізує свої погрози і заблокує торгівлю з Україною, ЄС може бути не в змозі фінансово допомогти Києву. І тому угода між ЄС і Україною знову може бути відкладеною.

Як відомо, влада України і Єврокомісія підкреслюють, що повторної відстрочки імплементації економічної частини угоди між Україною і ЄС не буде - воно вступить в силу 1 січня 2016 року.

У той же час, як повідомив представник президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв, на переговорах в Парижі 2 жовтня президент РФ Володимир Путін і його делегація знову закликали відкласти набуття чинності угоди про асоціацію України з ЄС.

Набрання чинності угоди про зону вільної торгівлі в повному обсязі було відкладено на рік в кінці 2014 року. У дипломатичних колах визнають, що це було зроблено під тиском Росії. На даний момент у торгівлі між Україною та ЄС не виконуються цілі розділи Угоди, в той же час, відкладаючи повноцінну економічну асоціацію, ЄС для України зберіг односторонні торгові преференції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі