Путін має намір вершити історію в Євразії і на Близькому Сході - WT

Поділитися
Путін має намір вершити історію в Євразії і на Близькому Сході - WT Мета президента РФ - це відновлення російського впливу в Євразії © kremlin.ru
Ревізіоністськи налаштовані великі держави ніколи не відчувають повного задоволення, їх сфера впливу ніколи не буває завеликою.

Російський президент Володимир Путін буде на землі і в повітрі відчувати межі дозволеного у поводженні із Заходом, якщо політика США не стане переконливою, пише видання The Washington Times.

"Путін - полуцарь, полукоммисар, який не прагне стати демократом. Його мета полягає у відновленні статусу Росії як великої держави будь-якою ціною. Це знаходить відгук у багатьох росіян, і він про це знає", - зазначає автор статті.

На думку автора, мета президента РФ - це відновлення російського впливу в Євразії. Він міг би здійснити цю мету без вторгнень, насильства і захоплення територій, роблячи залежними від кремля Україну, Грузію та інші колишні радянські держави.

Але Путін розглядає конфлікти тільки двояко: якщо одна сторона виграє, інша програє. Для нього не існує "перезавантажень" і компромісів, а дипломатія в його розумінні не є шляхом вирішення конфлікту. "Це війна іншими засобами. Він поважає силу, а відносно слабкості відчуває огиду і вважає її провокаційною. І, як він одного разу висловився: "слабких б'ють"", - йдеться в статті.

Директор брюссельського Центру ЄС-Росія Фрейзер Кемерон минулого тижня в колонці задався питанням: "Чи готова Росія грати за міжнародними правилами, особливо що стосується святості кордонів у післявоєнній Європі?". Кемерон тоді додав: "Росія повинна визнати, що кожна держава має право вирішувати свою власну долю, в тому числі, щодо членства в ЄС". "Я думаю, що Путін відповів би так: "Хто змусить Росію визнати це?", - пише автор статті.

Після завершення Другої світової війни було дві великі держави Сполучені Штати і Радянський Союз. Конкуренція між ними велася "не без болю" і небезпеки, але були й обмеження. Оскільки жодна з сторін до мучеництва не прагнула, перспектива взаємного гарантованого знищення служила стримуючим фактором.

Із падінням Берлінської стіни США прийняли тягар світового лідерства. Незабаром, однак, виникли думки про те, що Америці слід відмовитися від такої відповідальності. Президент США Барак Обама взяв за основу це у своїй політиці. Прийшовши на свою посаду, він став "лідирувати негласно", покладаючись на "міжнародне співтовариство".

"Проблема в тому, що такого співтовариства не існує. Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй входять Росія і Китай, які своїми інтересами і цінностями відрізняються від мультикультурного, хваченного моральним релятивізмом, разоружающегося Заходу. Тирани і деспоти домінують в Генеральній Асамблеї ООН", - йдеться в статті.

Як зазначає автор, тепер стає зрозумілим, що закінчення холодної війни - не кінець історії. "Ми також знаємо, що Путін має намір вершити історію в Євразії, а також на Близькому Сході, він захищає сирійського диктатора Башара Асада і правителів Ісламської Республіки Іран, які мають свої власні регіональні і глобальні амбіції", - пише видання.

"Ревізіоністськи налаштовані великі держави ніколи не відчувають повного задоволення", - пише колишній спічрайтер Джорджа Шульца, державного секретаря при президенті Рейгані в Роберт Каган. "Їх сфера впливу ніколи не буває достатньо великий, щоб задовольнити їх гординю або їх потреба в розширенні безпеки", - говорив він.

Він додає: "Якщо Сполучені Штати хочуть підтримувати світовий порядок, вони не повинні використовувати сфери впливу як привід для агресії.

"Щоб домогтися цього, потрібно більше, ніж декларування промов про той чи інший акт агресії - наприклад, з боку Росії, Сирії, Ірану або Північної Кореї і проголошувати його "неприйнятним", після чого з ним миряться, як ніби він був неминучий", - йдеться в статті.

Чим сильніше буде Америка у військовому та економічному відношенні і тим більш переконливою буде готовність Америки застосовувати цю силу. Поки це не буде впроваджене в політику, слід очікувати, що "Путін буде на землі і в повітрі відчувати межі дозволеного у поводженні з Заходом, іранські теократи будуть обкатувати нові центрифуги, Північна Корея - запускати нові ракети, а джихадисти - викладати на YouTube нові варварські акти".

Як писало видання Wall Street Journal, Захід дозволив собі забути всі злочини Путіна. Міністр закордонних справ Естонії Кейт Пентус-Росиманнус також заявила, що рєжим Путіна загрожує всім демократичним країнам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі