Путін бачить духовну спорідненість Росії з Грецією

Поділитися
Путін бачить духовну спорідненість Росії з Грецією Путін назвав Євросоюз торговим партерному номер один для Росії, незважаючи на жорстку антиєвропейську риторику Москви останнім часом © Facebook/Alexis Tsipras
Афіни не зверталися до Москви за допомогою через нездатність РФ задовольнити фінансові апетити Греції.

Президент Росії Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС і ШОС в Уфі заявив, що у Росії і Греції є духовна спорідненість.

"З Грецією нас пов'язують особливі стосунки духовного споріднення, релігійна спільність. Але Греція є країною ЄС та в рамках своїх зобов'язань веде складний переговорний процес зі своїми партнерами по об'єднанню", - сказав Путін.

Він підкреслив, що прем'єр Греції Алексіс Ціпрас не звертався до РФ за якоюсь допомогою.

"Пан Ціпрас не звертався до нас за допомогою. І, загалом, зрозуміло, тому що цифри там великі", - зазначив російський президент.

Також Путін назвав Євросоюз торговим партерному номер один для Росії, незважаючи на жорстку антиєвропейську риторику Москви останнім часом.

"Це (криза в Греції – прим. ред.) нас прямо не стосується, але побічно, зрозуміло, зачіпає і Європу, і Росію, незважаючи на те, що ми не входимо в Євросоюз, тому що у нас великий обсяг торговельно-економічних зв'язків з Європою. Об'єднана Європа - наш партнер номер один в торгово-економічному плані", - підкреслив президент РФ.

Читайте також: Дефолт Греції і її можливий вихід з єврозони на руку Путіну – Focus

9 липня американське видання The Daily Beast писало, що Греція може передавати Росії секретну інформацію НАТО. "Схоже, що для Афін членство в НАТО є лише на папері", - передає видання слова свого джерела в Альянсі. Багато в НАТО побоюються, що Греція ділиться з Росією інформацією, в тому числі, і розвідувальної. Нещодавно Альянс розкрив російських шпигунів у Брюсселі, так що Москва цілком може заповнити цей провал з допомогою Греції.

7 липня Gazeta Wyborcza повідомила, що для Росії референдум у Греції такий же інструмент, як війна в Донбасі. Ставлення Москви до Греції схоже на те, як вона розглядає і на що сподівається отримати від Донбасу. Кремль хоче, щоб самопроголошені республіки на Сході України формально залишилися у складі України, завдяки чому російський уряд зможе перешкодити Києву провести реформи і зближуватися з Європою. Так само Греція, залишившись в єврозоні, могла б стати "троянським конем" в ЄС. Відомий російський публіцист Максим Соколов вже намітив сценарій, за яким Брюссель кидається рятувати Афіни незважаючи на результати референдуму. І ця "політична епідемія" поширюється на Португалію, Іспанію, Італію і Францію, які відмовляються проводити реформи і відновлювати економічне зростання, розраховуючи на гроші ЄС.

22 червня видання Financial Times писало, що Сполучені Штати побоюються політичних наслідків економічної кризи в Греції і потенційного зростання впливу Росії на країну-члена НАТО. Основні побоювання полягають у тому, що триваюча економічна нестабільність, яка може закінчитися дефолтом, посилить політичну ворожість електорату Греції по відношенню до інших держав Євросоюзу, що відкриє можливість для Москви посилити свій вплив на Афіни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі