Протести в Єревані: демонстранти вирішили продовжити мітинг

Відео
Поділитися
Протести в Єревані: демонстранти вирішили продовжити мітинг Протести в Єревані тривають © twitter.com/Ar_Avetisyan
Протестанти в Єревані незадоволені рішенням влади і продовжують залишатися на проспекті Баграмяна.

В Єревані учасники акції протесту проти подорожчання енерготарифів поки не мають наміру залишати проспект Баграмяна, пояснюючи таке рішення тим, що вимоги демонстрантів не виконані.

"Наша вимога скасувати рішення про підвищення енерготарифів не виконана. Ми залишимося тут", - заявив один з координаторів акції протесту громадянського руху "Немає грабунку" Вагинак Шушанян у гучномовець.

У відповідь почулися схвальні скандування декількох тисяч демонстрантів, присутніх на Баграмяна. З'явилися плакати: "Наша вимога не виконана!".

Раніше повідомлялося, що влада Вірменії погодилося сплатити різницю тарифів на електроенергію, поки в компанії "Електромережі Вірменії" проходить аудит.

Нагадаємо, увечері 22 червня в Єревані кілька тисяч людей перекрили проспект Баграмяна, де знаходиться резиденція президента країни Сержа Саргсяна. Причиною протестів стало рішення регулюючої комісії, яка на своєму засіданні 17 червня встановила нові тарифи на електроенергію, що поставляється споживачам компанією "Електромережі Вірменії" (ЕМА). Зокрема, з 1 серпня для населення тариф на електроенергію підвищиться на 6,93 драма - до 48,78 драма (близько 0,1 долара), вдень до 38,78 драма (близько 0,08 долара) вночі за кВт.ч.

Це підвищення привернуло увагу громадськості частково і завдяки тому, що ЕМА на 100% належить російському ВАТ "Інтер РАО". Офіційно в компанії заявили, що питання про відкликання заявки на підвищення тарифів на електроенергію в компанії не розглядають. Більш того, в компанії не задоволені рішенням комісії, оскільки компанія направила заявку на підвищення тарифів на 16 драмів за 1 кВт.ч.

Рано-вранці 23 червня поліція розігнала сидячий пікет. У Єревані затримали 240 осіб (пізніше всіх їх відпустили). Однак увечері 23 червня, близько 20:30, простоявши дві години на площі Свободи, демонстранти знову вирішили почати на проспекті Баграмяна сидячу демонстрацію і з тих пір не залишають центр столиці. Вони відмовилися від зустрічі з президетом Сержем Саргсяном, запропонувавши чолі держави в прямому ефірі скасувати рішення про підвищення тарифів.

Влада знижувати тарифи поки відмовляється, але вже обіцяє пом'якшити наслідки для населення. Раніше повідомлялося, що протесты в Єревані не вщухають вже п'ятий день.

Росія може втрутитися в події у Вірменії, якщо Кремль визнає, що ситуація, що склалася, загрожує зміною лояльних до нього влади, пише Костянтин Федоренко в статті для ZN.UA. Росія може впливати на ситуацію у Вірменії і через свій фактичний контроль над Нагірним Карабахом. Екс-глава Служби національної безпеки Вірменії Давид Шахназарян вважає, що існує значний ризик поновлення конфлікту. У цьому разі частина демонстрантів припинять протест, а інших режим зможе розігнати, пояснивши це дотримання інтересів держави.

Читайте також: У Держагентства по відновленню Донбасу з'являться нові напрями – Зубко

"І в тому малоймовірному випадку, якщо виникне реальний ризик зміщення режиму, саме активізація конфлікту в Карабаху, про можливості якої вже заговорили російські медіа, може стати інструментом впливу на Вірменію", - підкреслюється в статті.

Детальніше про витоки і майбутньому протестів у Вірменії, а також про їх схожості з подіями в Україні читайте у статті "Майдан" на Баграмяна: соціальні корені і політичні перспективи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі