Пропаганда Кремля використовує технологію маніпуляції 60-х років – експерт

Поділитися
Пропаганда Кремля використовує технологію маніпуляції 60-х років – експерт Пропаганда Кремля використовує прийоми за 60-х років. Ілюстрація © psyfactor.org
На думку російського експерта, Захід погодився на невигідні для України Мінські угоди через вплив пропаганди.

Кремль намагається маніпулювати громадською думкою в Росії і за її межами завдяки технології, яку КДБ використовували в 60-х роках ХХ століття. В її основі лежить техніка, яку називають "рефлексивний контроль".

"Її ідея полягає в тому, що за рахунок подачі помилкової або трохи перекрученої інформації ви маніпулюєте свідомістю противника і змушуєте його приймати рішення, які йому в даному випадку не вигідні, а вигідні вам. Але він цього не розуміє", - пояснила в інтерв'ю для "Голоса Америки" російський експерт Марія Снігова, яка досліджує російську пропаганду в Колумбійському університеті.

Вона додала, що Росія сьогодні, послуговуючись "рефлексивним контролем", перекручує інформацію і перебільшує свою потужність в очах суперників.

"Наприклад, Росія не анонсувала початок війни. У Криму випадково, абсолютно незрозуміло звідки з'явилися ці "зелені чоловічки", стали поширюватися по Східній Україні. Це пряма техніка рефлексивного контролю, за рахунок чого Росія виграла час. До таких же технік відноситься спроба перебільшити свою загроза, свій потенціал в очах супротивника. Ви намагаєтеся представити себе як щось абсолютно божевільне і непередбачуване. Ось всі ці розмови про те, що Путін живе в іншому світі - це, до речі, може бути і правдою, специфіка цієї техніки в тому, що ми точно не знаємо, де правда, де брехня - і є перебільшенням цього потенціалу", - сказала російський експерт, додавши, що до перебільшення загрози також відносяться і зухвалі погрози Кремля застосувати ядерну зброю.

На думку Снігової, російські спроби маніпуляції спрацювали. Підтвердженням цьому, за її словами, є те, що президент США Барак Обама і його адміністрація не хочуть озброювати Україну.

Також за допомогою пропаганди Росія намагається нав'язати свою точку зору і змусити Захід змиритися з тим, що у неї є якісь інтереси і права в Україні. Тому нібито треба йти з Москвою на компроміси. Але експерт зауважує, що Росія сьогодні – це країна з диктатурою, яка сприймає будь-які компроміси і поступки як слабкість, якою треба скористатися.

"Мінські угоди - наслідок такого підходу. Мінські угоди не вигідні Україні. У них вся відповідальність лежить на Україні, а Росія навіть не сторона конфлікту. Росія всього лише один із підписантів, який за цим спостерігає. Це як би людожера не звинувачували в тому, що він їсть маленьких дітей, а призначили спостерігачем за тим, як реалізуються спроби захистити дітей", - каже Снігова.

Вона радить Заходу вести більш жорстку політику щодо нинішнього режиму в Росії. Санкції, на думку експерта, спрацювали і можливо саме через них Москва зупинилася на Сході України. Однак, цього не достатньо.

Раніше Radio Free Europe Radio Liberty повідомляло, що батько російської журналістики розчарований пропагандою в часи Путіна. За словами Ясена Засурського, сьогодні в Росії дуже мало журналістів, які насправді мають власну думку. Вони здебільшого займаються пропагандою і повторюють вигідні влади тези.

Тим часом, російська пропаганда непокоїть всю Європу. 2 вересня Євросоюз призначив керівника з протидії пропаганді РФ. Ним став дипломат Жиль Портман. Раніше він працював в Європейській службі зовнішніх дій (дипломатичному відомстві ЄС), МЗС Британії, був постійним представником Лондона в ЄС.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди і Польща шукають фінансування на російськомовне ЗМІ без пропаганди. Метою проекту є забезпечення доступу російськомовних жителів Східної Європи до незалежної інформації. У березні 2015 року повідомлялося, що глави ЄС вирішили координовано боротися з російською пропагандою.

Між тим, оглядач Bloomberg вважає, що російська пропаганда за кордоном зазнала поразки.Проаналізувавши всі відповіді, експерти зробили висновок, що майже скрізь люди погано ставляться до Росії. При цьому жителі Європи не люблять її більше, ніж американці. Крім того, у Москви мало друзів на Близькому Сході і в Південній Америці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі