Президентом Словаччини обрано громадську активістку Зузану Чапутову

Поділитися
Президентом Словаччини обрано громадську  активістку Зузану Чапутову Активістка отримала 58,4% голосів виборців © aktualne.cz
Вона стала першою жінкою-президентом в історії країни.

Президентом Словаччини у другому турі обрано адвокату й громадську активістку Зузану Чапутову, повідомляє DW із посиланням на дані обробки 100% бюлетенів, оприлюднені у неділю, 31 березня. Вона набрала 58,4% голосів.

Супротивник 45-річної ліволіберальної активістки, 52-річний віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, підтримуваний правлячою партією "Курс - соціальна демократія" (SMER), отримав підтримку 41,6% виборців, повідомляє dpa.

Шефчович вже визнав поразку та привітав новообраного президента, представницю позапарламентської партії "Прогресивна Словаччина", Зузану Чапутову із перемогою.

Після оголошення підсумків підрахунку голосів Чапутова подякувала виборцям за довіру словацькою, угорською та чеською мовами, а також мовою народності рома. Вона пообіцяла, що як і її попередник Андрей Кіска, обстоюватиме "проєвропейську позицію".

Нагадаємо, у першому турі президентських виборів у Словаччині 16 березня Чапутова набрала 40,6% голосів виборців, а Шефчович - 18,6% голосів. Вона стане першою жінкою-президентом за всю історію Словаччини. Попри те, що президент країни виконує переважно представницькі функції, багато хто бачить у її перемозі символ змін у країні.

Зазначимо, у Зузана Чапутова, і Марош Шефчович вважаються дружніми до України політиками. У Словаччині проросійські сили не пройшли до другого туру президентських виборів. Словацькі політологи припускали ймовірність виходу у другий тур Штефана Гарабіна.

Нинішні президентські вибори можна розглядати як продовження боротьби словацького суспільства за зміни в країні після приголомшливого вбивства 27-річного журналіста Яна Куцяка та його нареченої 21 лютого 2018 року, пише у своїй статті для DT.UA Олексій Коваль.

Його причиною стали антикорупційні розслідування журналіста щодо представників великого бізнесу, а також його публікації про зв'язки людей з оточення тодішнього прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо з італійськими бізнесменами.

Зузана Чапутова брала участь в масових протестах проти корупції, що почалися після вбивства Куцяка. Хвиля протестів завершилася відставкою прем'єра Фіцо та кількох міністрів.

Докладніше читайте в матеріалі Олексія Коваля "Зі "сміттєвої активістки" - у президенти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі