Президент Румунії висловився проти запровадження обов'язкових квот ЄС на біженців

Поділитися
Президент Румунії висловився проти запровадження обов'язкових квот ЄС на біженців Йоханнис заявив, що введення обов'язкових квот на біженців для країн-членів Євросоюзу не вирішить проблему з мігрантами © nasul.tv
Йоханнис виступає за збереження добровільних квот на мігрантів.

Президент Румунії Клаус Йоханнис заявив, що введення обов'язкових квот на біженців для країн-членів Євросоюзу не вирішить проблему з мігрантами.

"Ми повинні бути солідарні з іншими державами Євросоюзу, однак, вважаю, що в майбутньому повинні бути збережені добровільні квоти для біженців. Не думаю, що введення обов'язкових квот вирішить цю проблему", - зазначив румунський президент.

Йоханнис сказав, що ще в липні поточного року Румунія повідомила Єврокомісії про готовність розмістити на своїй території 1785 біженців.

Проте він спростував інформацію в ЗМІ щодо того, що Румунія нібито зобов'язана прийняти у себе понад 6 тисяч біженців з арабських країн Північної Африки, назвавши це "спекуляцією".

Читайте також: Сотні мігрантів прорвали поліцейські заслони на сербсько-угорському кордоні

Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі