"Президент" Південної Осетії має намір провести "референдум" про входження у склад Росії

Поділитися
"Президент" Південної Осетії має намір провести "референдум" про входження у склад Росії Тібілов вважає, що возз'єднання з РФ "є віковою мрією південноосетинського народу" © ntv.ru
Табилов говорить про протистояння "грузинському шовінізму і фашизму".

"Президент" Південній Осетії Леонід Тібілов під час зустрічі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим заявив про своє рішення ініціювати проведення "референдуму" з питання входження Південної Осетії до складу Росії.

Тібілов вважає, що возз'єднання з РФ "є віковою мрією південноосетинського народу, який вистраждав цю ідею на протязі двох століть протистояння грузинському шовінізму і фашизму".

"Сьогоднішні політичні реалії такі, що ми можемо зробити свій історичний вибір. Повинні возз'єднатися з братньою Росією і на довгі століття забезпечити безпеку і процвітання Південної Осетії та її народу", - сказав "президента" Південної Осетії.

Він підкреслив, що проведення "референдуму" необхідно з юридичної точки зору зважаючи особливостей "республіканських референдумів", які пройшли в 1992 і 2006 роках.

"Якщо в 1992-му році жителі Південної Осетії погодилися з рішенням Верховної ради республіки від 1 вересня 1991 року про возз'єднання з Росією, то на референдумі 2006 року громадяни виступили за збереження статусу незалежної держави. Незважаючи на те, що ідеєю референдуму 2006 року була незалежність від Грузії, а не від якої-небудь іншої держави, з правової точки зору результати референдуму 2006 року нівелюють результати референдуму 1992 року. У зв'язку з цим необхідно обов'язково проведення нового референдуму з питання входження до складу Російської Федерації", - зазначив Тібілов.

Читайте також: Південна Осетія може увійти до складу Росії - ЗМІ

Війна 2008 року між Грузією і Росією призвела до окупації російськими військами Абхазії і Південної Осетії, які згодом проголосили незалежність. Формально їх незалежність визнана лише кількома країнами в світі, включаючи РФ. На відміну від ситуації з анексією Криму, західні країни практично відразу ж відновили економічні зв'язки з Росією, минувши введення сильних економічних санкції відносно Росії, що також чимало розчарувало жителів Грузії.

На початку березня 2015 року президент Росії Володимир Путін розпорядився підписати договір про глибоку інтеграцію з невизнаною Південною Осетією. Згідно з розпорядженням, Путін "прийняв пропозицію уряду" і визнав "доцільним підписати договір на вищому рівні". Договір укладається строком на 25 років. оговір передбачає настільки безпрецедентне поглиблення відносин між Росією і визнаною нею Осетією, що головний редактор "Еха Москви" Олексій Венедиктов вважає, що результат його підпису можна буде розглядати як "входження Південної Осетії до складу Росії".

Докладніше про стратегію РФ щодо невизнанних республік на Кавказі читайте в матеріалі Костянтина Федоренко "#Кавказнаш: як Росія інтегрує невизнані республіки" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі