Прем'єр Польщі скасував візит в Ізраїль після звинувачень у колабораціонізмі з нацистами

Поділитися
Прем'єр Польщі скасував візит в Ізраїль після звинувачень у колабораціонізмі з нацистами © premier.gov.pl
Саміт чотирьох країн Центральної та Східної Європи має відбутися в Єрусалимі цього тижня.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкі в понеділок скасував поїздку міністра закордонних справ країни Яцека Чапутовича в Ізраїль, де має відбутися саміт країн Вишеградської групи, після повідомлень, висловлених ізраїльським міністром Ісраелем Кацом, в яких говорилося про співпрацю Польщі з нацистами під час Другої світової війни, повідомили в Канцелярії глави польського уряду.

Моравецкі у польському місті Білобжег заявив, що прийняв таке рішення, "тому що слова міністра Каца абсолютно неприпустимі".

"Такі слова неприпустимі не тільки в дипломатії, але і в публічній сфері. Найбільше постраждали поляки з євреями і ромами. У Західній Європі і в багатьох інших місцях спасіння євреїв принесло великі жертви", - написав польський прем'єр в Twitter. "Поляки врятували сотні тисяч євреїв. У Польщі неможливо було вижити без допомоги поляків. Євреї жили тут в Республіці Польща протягом кількох сотень років у світі разом з громадянами Першої, Другої Польської Республіки. Потім прийшли німці і вчинили Голокост, щось жахливе".

Моравецкі вважає, що поляків можна не тільки звинувачувати в Голокост, але їх також слід цінувати за допомогу. "Ми втратили 6 мільйонів громадян, наших родичів".

Саміт чотирьох країн Центральної та Східної Європи має відбутися в Єрусалимі на цьому тижні.

На початку минулого року в Польщі внесли зміни до закону про Інститут національної пам'яті, якими запроваджується кримінальне переслідування за оприлюднення фактів про участь поляків в Голокості, а також за "заперечення злочинів українських націоналістів". 17 січня Конституційний суд Польщі ухвалив, що зміни в Закон про Інститут національної пам'яті у українській частині є неконституційними, які оскаржив президент країни Анджей Дуда

Закон викликав різку критику з боку України, Ізраїлю і США.

Як писало видання Financial Times, мета закону - фальсифікувати історію Голокосту. Влада Польщі хотіла заглушити будь-які дебати про співучасть поляків у переслідуванні громадян-євреїв, зробивши незаконним обговорення проблеми "публічно і всупереч фактам".

Детальніше про те, що змінює рішення Конституційного суду Польщі у польсько-українських відносинах читайте у статті Олександра Шевченка "Розрубати гордіїв вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі