Прем'єр Люксембургу допустив пом'якшення санкцій проти РФ за умови збереження перемир'я в Донбасі

Поділитися
Прем'єр Люксембургу допустив пом'якшення санкцій проти РФ за умови збереження перемир'я в Донбасі Беттель підкреслив, що переговорний процес з Росією по Сирії ніяк не пов'язаний з Україною © evplanov.narod.ru
Україна не перестане бути проблемою, навіть якщо вдасться домовиться з Росією по Сирії, підкреслив Ксавьє Беттель.

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксавьє Беттель повідомив, що може підтримати скасування санкцій проти Росії за умови збереження перемир'я в Донбасі, але додав, що на даний момент про це говорити ще рано.

"Зараз там дотримується перемир'я - відповідно з мінськими домовленостями. Якщо ситуація буде розвиватися в тому ж напрямку, то я буду серед тих, хто скаже: "Так, давайте подумаємо не про нові санкції, а про їх скасування". Але в жовтні говорити про це поки рано, треба дочекатися кінця року, тим більше що ситуація залишається крихкою", - сказав Беттель в інтерв'ю виданню "Коммерсантъ".

Він підкреслив, що переговорний процес з Росією по Сирії ніяк не пов'язаний з Україною.

"Я не хочу пов'язувати ситуацію в Україні і ситуацію в Сирії - це дві різні речі. У Сирії у нас є спільний ворог. В Україні можна говорити про спроби стабілізувати ситуацію на основі мінських домовленостей. Але чекати, що, якщо ми домовимося по Сирії, Україна перестане бути проблемою, не можна. Це було б помилкою, і переговори ведуться не для цього", - зазначив прем'єр Люксембургу.

Читайте також: США пообіцяли не скасовувати санкції проти РФ через дискусії щодо Сирії

12 вересня 2014 року США оголосили про новий етап санкцій проти російських банків, оборонного сектора і нафтової галузі, включаючи заборону американським виробникам продавати обладнання для розвідки нафти найбільшим російським компаніям, - Газпрому, Лукойлу, Газпромнафти, Сургутнафтогаз і Роснефти. Від цих обмежень постраждає, зокрема, 3,2-мільярдний спільний проект Exxon Mobil і Роснефти в Арктиці, а також російські проекти компаній Royal Dutch Shell, Statoil і ENI.

22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі