Прем'єр Франції визнав необхідність знизити податки через протести "жовтих жилетів"

Поділитися
Прем'єр Франції визнав необхідність знизити податки через протести "жовтих жилетів" © apimages
Акції протестів проходять щосуботи з листопада минулого року.

Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп за підсумками великих національних дебатів, присвячених протестам "жовтих жилетів", заявив про необхідність значно знизити податки. Про це повідомляють французькі ЗМІ.

"Дебати чітко показали, в якому напрямку необхідно рухатися. Нам потрібно знизити податки і зробити це якомога швидше", - сказав він журналістам в Парижі.

Великі національні дебати - формат діалогу між урядом Франції та громадськістю, запущений в січні 2019 року у відповідь на рух "жовтих жилетів" і націлений на врегулювання ситуації з масовими протестами в країні.

Перші масштабні акції протесту почали проходити у Франції в середині листопада 2018 року. Акції організовувалися рухом "жовтих жилетів", основну частину якого складали незадоволені автомобілісти. Назва пов'язана з тим, що учасники протесту надягали світловідбиваючі жилети жовтого кольору, які зберігаються в машинах у всіх водіїв. Основною метою акцій було вираження протесту проти планів щодо підвищення податку на бензин, проте з часом перелік претензій протестуючих значно розширився, торкнувшись інших аспектів внутрішньої політики, в тому числі екологію і міграцію.

Рух не пов'язаний з певною політичної партією і не координується з профспілками. У нього немає чіткої ієрархії: більшість вказівок демонстранти отримують від однодумців через соцмережі.

Пік протестного руху у Франції припав на 1 грудня, коли участь в демонстраціях взяли сотні тисяч людей. У Парижі відбулися масштабні заворушення.

Після серії заворушень влада країни пішла на поступки. Президент Франції Емманюель Макрон оголосив про рішення не підвищувати податок на пальне. Крім того, він повідомив про низку соціально-економічних заходів для найбільш незахищених верств населення. Зокрема, було вирішено підвищити на 100 євро щомісячний мінімальний розмір оплати праці.

"Жовті жилети" в більшості своїй залишилися незадоволені цими заходами і продовжили по суботах виходити на вулиці в знак протесту, однак акції стали вже менш масовими.

Детальніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі