Польща повідомила про небажання РФ співпрацювати у справі авіакатастрофи, в якій загинув Качиньський

Поділитися
Польща повідомила про небажання РФ співпрацювати у справі авіакатастрофи, в якій загинув Качиньський Польща підозрює в катастрофі двох співробітників смоленського аеропорту
Росія не відповіла на запит польської прокуратури про пред'явлення обвинувачення співробітникам аеропорту Смоленська, який був направлений ще в березні.

Представник Головної військової прокуратури Польщі Марцін Максьян заявив, що Польща повторно звернулася до Росії з проханням допомогти їй вручити повістку двом громадянам РФ, які підозрюються у справі авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинув польський президент Лех Качинський.

"Польські прокурори мають намір їх допитати і висунути їм звинувачення, але не можуть з ними зв'язатися. Росія не реагує на прохання про допомогу у цій справі", - сказав Максьян в ефірі польського телеканалу TVP.

Він нагадав, що в березні поточного року прокуратура Польщі видала постанову про намір пред'явити звинувачення двом співробітникам аеропорту Смоленська: одному з них – створення безпосередньої загрози катастрофи в повітряному просторі, а іншому – в ненавмисних діях, які призвели до аварії літака польського президента.

Ще 26 березня Головна військова прокуратура Польщі направила свій запит в РФ, але відповіді так і не було.

Максьян зазначив, що оскільки жодної реакції на цей запит і два нагадування не було, польська прокуратура прийняла рішення вислати повторний документ з проханням передати повістку підозрюваним.

"Там вказані нові терміни, на наступний рік", - повідомив представник Головної військової прокуратури Польщі.

10 квітня 2010 року президентський авіалайнер Ту-154М Повітряних сил Польщі виконував рейс PLF 101 по маршруту Варшава-Смоленськ, але при посадці на аеродром "Смоленськ-Північний" в умовах сильного туману лайнер зіткнувся з деревами, перекинувся, впав на землю і повністю зруйнувався. В авіакатастрофі загинули всі, хто перебував на його борту 88 пасажирів і 8 членів екіпажу, в їхньому числі президент ПольщіЛех Качиньський, його дружина Марія Качиньська, а також відомі польські політики, майже всі вище військове командування і громадські та релігійні діячі.

Непрості відносини Росії і Польщі ускладнилися після військової агерссии РФ в Україні.

8 жовтня влада США і уряд Польщі підписали угоду, згідно з якою американці розмістять свою військову техніку і озброєння на п'яти базах на польській території. Підписаним документом передбачається передача американській стороні об'єктів і території, які послужать для спільних оборонних цілей. У відповідності з цим, американці за свій рахунок створять необхідну інфраструктуру, що дасть можливість розташувати збройні сили США і американську військову техніку в Польщі.

Нагадаємо, 14 вересня віце-прем'єр, міністр оборони Польщі Томаш Семоняк і міністр оборони Швеції Петер Гультквист заявили, що Варшава і Стокгольм подібним чином оцінюють ситуацію в сфері безпеки, а тому оборонні відомства обох країн починають стратегічне співробітництво.

"Ми бачимо, як за два роки в регіоні кардинально змінилася ситуація: агресія в Україні, анексія Криму - це нові детермінанти загрози для наших держав. Балтійське море перетворилося з моря миру в море загроз, тому поглиблення нашого військового співробітництва, за нашим спільним переконанням, є необхідним і доцільним", - зазначив міністр оборони Польщі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі