Польща може ввести санкції проти Huawei на тлі шпигунського скандалу

Поділитися
Польща може ввести санкції проти Huawei на тлі шпигунського скандалу У Польщі запідозрили, що Китай використовує Huawei для шпигунства © Wikimedia commons
Уряд Польщі розгляне посилення політики безпеки щодо поставляється в країну електроніки.

Польський уряд обговорить запровадження заборони на використання гаджетів Huawei офіційними особами на тлі арешту співробітника цієї китайській компанії за підозрою в шпигунстві, передає Reuters.

"Ми обговоримо заходи, і вони можуть включати відмову від використання продукції Huawei", - повідомив журналістам співробітник Міністерства інформатизації Кароль Оконський, відповідальний за кібербезпеку.

Однак, за його словами, вірогідне посилення політики безпеки не пов'язано з недавніми арештами.

При цьому, ці заходи не торкнуться приватних компаній та користувачів.

"У нас немає законних підстав примушувати приватні компанії або громадян припиняти користуватися якими б то не було IT-продуктами", - пояснив Оконський.

У свою чергу, в Агентстві внутрішньої безпеки Польщі повідомили, що заарештований за підозрою в шпигунстві співробітник Huawei підтримував контакти з керівниками багатьох офіційних установ, включаючи ті, що займаються забезпеченням національної безпеки.

Нагадаємо, 8 січня в Польщі на три місяці заарештували громадянина цієї країни і громадянина Китаю за підозрою в шпигунстві. За даними польського ТБ, йдеться про директора з продажу польського відділення Huawei Вейцзіня В. і колишнього високопоставленого співробітника Агентства внутрішньої безпеки Польщі Петра Д. За даними слідства, вони співпрацювали з китайськими спецслужбами.

Huawei підозрюють в передачі інформації китайським спецслужбам. Через це цього від продукції компанії почали відмовлятися державні органи США, Австралії та Нової Зеландії. Про те, що продукція Huawei може становити загрозу національній безпеці, також заявили в Чехії.

У грудні минулого року в Канаді на зпаит США заарештували фінансового директора китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу. Офіційною причиною затримання є підозра в порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. Зараз їй загрожує екстрадиція до до США.

При цьому спочатку за Мен Ваньчжоу пропонували заставу в 15 мільйонів доларів США. 12 суд знизив суму застави до 7 млн доларів.

22 грудня двох громадян Канади було заарештовано в Китаї. Міністерства закордонних справ Канади і США вимагають негайно звільнити колишнього бізнесмена і аналітика Майкла Ковріга та бізнесмена Майкла Спейвора, оголосивши їхній арешт помстою Китаю за Мен Ваньчжоу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі