Погляди Путіна і Трампа про "позитивні зміни" у Венесуелі розійшлися — WSJ

Поділитися
Погляди Путіна і Трампа про "позитивні зміни" у Венесуелі розійшлися — WSJ Трамп і Путін обговорили ситуацію у Венесуелі © Юлія Москаленко DT.UA
США підтримують лідера опозиції Гуайдо, Росія - президента Ніколаса Мадуро.

"Я дуже добре поговорив з Путіним - розмова тривала більше години", - сказав президент США Дональд Трамп в п'ятницю. "Путін не хоче втручатися в ситуацію у Венесуелі. Він очікує позитивних змін у Венесуелі, зараз там люди голодують, а 20 років тому це була одна з найбагатших країн. І я відчуваю те ж саме".

Примітно, що це прямо протилежно тому, у що вірить інша частина його адміністрації і практично будь-який спостерігач ззовні, пише газета The Wall Street Journal у редакційній статті.

З середини 2000-х років Путін зробив пріоритетом зміцнення економічних, військових і дипломатичних зв'язків з Венесуелою. Москва продала Каракасу зброї на понад 10 мільярдів доларів, включаючи штурмові гвинтівки, реактивні винищувачі, танки і ракетні системи. У 2008 році Путін відправив два російські бомбардувальники Ту-160 на навчання до Венесуели. Покійний диктатор Уго Чавес привітав це рішення, заявивши, що "гегемонія янкі закінчена".

У 2014 році міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про плани розміщення російських військових баз у Венесуелі, Нікарагуа та на Кубі. У грудні минулого року Венесуела і Росія знову провели спільні військові навчання.

Минулого тижня держсекретар Майк Помпео заявив, що Росія переконала венесуельського диктатора Ніколаса Мадуро не залишати країну, коли здавалося, що військові готові усунути його від влади. Радник з національної безпеки Джон Болтон неодноразово заявляв, що Росія і Куба підтримують режим Мадуро.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров в неділю сказав, що венесуельський режим "наші партнери на довгий час" і назвав спробу західних держав відновити демократію і верховенство права в Венесуелі "цинічним і безрозсудним нападом", мета якого - повалити законний уряд".

Мабуть, уявлення Путіна про "позитивні зміни" у Венесуелі відрізняється від поглядів Трампа.

На початку цього року лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. На цьому посту його визнали США, більшість країн Євросоюзу і Латинської Америки. На стороні Ніколаса Мадуро такі країни, як Росія і Китай. Гуайдо визнав невдачу спроби усунути Мадуро від влади. За його словами, для успіху операції його прихильникам не вистачило підтримки військових.

США і РФ днями обмінялися різкими заявами з приводу Венесуели. Міністр закордонних справ Сергій Лавров засудив безвідповідальні, за його словами, спроби США повалити в Венесуелі "законну владу". Держсекретар США Майк Помпео сказав, що Росії, як і іншим країнам, слід "піти" з Венесуели і припинити втручатися в її справи. При цьому сам держсекретар не виключив військового втручання США.

Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі