Північна Корея відновлює полігон для ракет, демонтований при переговорах з США

Поділитися
Північна Корея відновлює полігон для ракет, демонтований при переговорах з США Розвідка доповідає, що полігон почали відновлювати © kcna.kp
Президент США сподівається, що Північна Корея все ж не буде відновлювати призначений до демонтажу полігон.

На брифінгу, проведеному Національною розвідувальною службою Південної Кореї (NIS) для розвідувального комітету Національної асамблеї, зазначалося, що Північна Корея приступила до відновлення споруд на стартовому майданчику ракети на своїй станції запуску супутника Сохе, повідомляє сайт 38 North, що спеціалізується на аналізі ситуації в КНДР.

Північна Корея почала демонтувати рейкову передаточну будівлю на стартовому майданчику разом з випробувальним стендом для двигунів торік, на початку переговорів між США і КНДР. Тоді у ході переговорів було підписано документ, за яким Вашингтон надає Пхеньяну гарантії безпеки, а Північна Корея бере на себе зобов'язання щодо денуклеаризації. Пхеньян також оголосив про закриття ядерного полігону Пунгері, але американська розвідка повідомляла, що майданчик залишається придатним для експлуатації. Стартовий майданчик, і стенд для випробування двигунів залишалися приблизно в одному і тому ж стані з серпня 2018 року. Однак, ґрунтуючись на комерційних супутникових зображеннях, зусилля з відновлення цих структур почалися десь між 16 лютого і 2 березня 2019 року.

На будівлях, в яких раніше зберігалося паливо і окислювач, знову з'явився дах, а складені в купу матеріали зникли. Роботи ведуться і на сталевій конструкції вертикального випробувального стенду.

Однак президент США Дональд Трамп публічно висловив свої надії на те, що це помилкові припущення, на одній з недавніх зустрічей: "Я був би дуже розчарований, якби це сталося. Я був би дуже розчарований у главі Кім Чен Ині, і я не думаю, що буду".

У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.

Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім цього, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР, але залишили чинними санкції проти Північної Кореї.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі