Питання щодо виведення військ США з Південної Кореї з КНДР не обговорювалося - спецпредставник

Поділитися
Питання щодо виведення військ США з Південної Кореї з КНДР не обговорювалося - спецпредставник Американські війська знаходяться у Південній Кореї з 1953 року © kapital.kz
Дипломат зазначив, що обговорення такого питання лежить поза межами його компетенції.

На переговорах щодо денуклеаризації з представниками КНДР питання щодо виведення американських військ з території Південної Кореї ніколи не піднімалося, заявив у четвер, 31 січня, спеціальний представник Державного департаменту США з питань КНДР Стівен Біган, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми не беремо участі ні у яких дипломатичних дискусіях, які б передбачали цей компроміс. Це ніколи не обговорювалося", - заявив Біган під час виступу у Стенфордському університеті.

Спецпредставник підтвердив, що майбутнє альянсу Вашингтона та Сеула - це важливе питання, однак воно знаходиться поза межами його компетенції, так як Біган займається лише питаннями, пов'язаними з Пхеньяном, а не з Сеулом.

"У мене завдання - працювати над Північною Кореєю. Питання керування альянсом впливають на мою роботу, але вони не є моєю головною відповідальністю. Це обов'язки нашого директора з питань Східної Азії та Тихоокеанського регіону в Державному департаменті", - зазначив він.

Нагадаємо, у червні 2018 року США та Південна Корея домовилися відкласти на невизначений період спільні військові навчання "Страж свободи", які були заплановані на серпень.

За день до цього президент США Дональд Трамп повідомив, що розпорядився призупинити спільні з Південною Кореєю навчання на час переговорів з КНДР, пригрозивши відновити їх, якщо Пхеньян не виправдає його сподівань.

12 червня 2018 року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі