Після терактів у Парижі Росія перетворюється на міжнародного гравця – Bloomberg

Поділитися
Після терактів у Парижі Росія перетворюється на міжнародного гравця – Bloomberg Незважаючи на те, що і США, і Росія декларують одну й ту ж мету, їхні підходи до її досягнення, очевидно, істотно відрізняються © un.org
Росія виходить з міжнародної ізоляції на тлі активізації боротьби з ІД, вважають оглядачі видання.

В кулуарах саміту G20, який відкрився в неділю, 15 листопада, в Антальї, Туреччина, відбулося чимало неформальних бесід між лідерами країн, але найбільше значення мали 30-хвилинні перемовини між президентами США і РФ Бараком Обамою і Володимиром Путіним, пише видання Bloomberg.

Лідери двох країн спілкувалися вперше після того, як у вересні ВКС Росії почали військово-повітряну операцію в Сирії, спрямовану на надання підтримки союзникові Путіна Башару Асаду. Західні країни, насамперед США, вважають ліквідацію режиму Асада однією з умов успішного врегулювання конфлікту в Сирії.

З тих пір боротьба з терористами "Ісламської держави" стала найважливішою темою глобального порядку денного міжнародної політики.

"Ми запропонували спільну боротьбу з ІД, але спочатку наші американські партнери відмовилися від цього. Але життя продовжується і нерідко дає нам уроки", − заявив Путін на брифінгу в Антальї в понеділок.

Торішній саміт G20 в Брісбені Путін залишав засуджений усіма учасниками за розв'язання війни на сході України. На саміт в Антальї російський лідер прибув з пропозиціями свого бачення врегулювання конфлікту в Сирії та боротьби з тероризмом.

З моменту попередньої зустрічі Обами та Путіна, бойовики ІД вчинили теракти в Бейруті та Анкарі, а також взяли на себе відповідальність за катастрофу російського літака Airbus A321 над Синайським півостровом. 13 листопада вони здійснили низку терористичних атак в Парижі, в результаті яких загинуло 129 осіб.

Обама привітав участь усіх країн у боротьбі з ІД і відзначив важливість військових зусиль Росії в Сирії, спрямованих на боротьбу з терористичними угрупованнями, повідомило джерело Bloomberg в Білому домі. Американський та російський лідери схвалили план врегулювання сирійського питання, який було прийнято на міжнародних переговорах у Відні в суботу.

І США, і Росія посилює свою присутність в Сирії, що викликає занепокоєння, так як протистояння між країнами через це може лише посилитися. Підтримка Асада Путіним змушує адміністрацію Обами корегувати свою стратегію підтримки сирійської опозиції.

Джерело повідомило, що Обама і Путін визнали необхідність проведення переговорів між представниками режиму Асада і опозицією, можливо, за посередництва ООН, а також запровадження режиму припинення вогню.

Тим не менше, між Білим домом і Кремлем зберігаються суттєві розбіжності в питаннях підтримки Асада Путіним. Незважаючи на те, що Обама і Путін згодні з тим, що боротьба з ІД є стратегічним завданням, їх тактичні підходи суттєво відрізняються.

"Мені здається, всі повинні розуміти, що ми повинні боротися проти ІД разом", − зазначив Путін на брифінгу.

Голова Європейської ради Дональд Туск на брифінгу закликав Росію приділяти більше уваги джихадистам у Сирії, а не противникам режиму Асада з "Вільної сирійської армії".

Під час обіду в неділю лідери G20 обговорювали питання загроз тероризму, сирійський конфлікт і біженців. Сьюзан Райс, радник президента США з питань національної безпеки, зазначила зміни тональності в спілкуванні з представниками російської делегації.

Читайте також: В коаліції проти "Ісламської держави" повинні брати участь більше країн - Обама

Раніше повідомлялося, що видання Wall Street Journal опублікувало аналітичний матеріал, згідно з яким, після терактів Парижі Росія перетворюється в партнера Заходу в боротьбі з тероризмом.

"Москва, очевидно, сподівається досягти угоди, за умовами якого співробітництво в Сирії призведе до послаблення санкцій, які Захід ввів проти Росії через агресії проти України. Досі європейські уряди заперечували будь-яку можливість такого варіанту", - йдеться в статті.

Оглядачі зауважують, що партнерство з Москвою в Сирії може бути дуже шкідливим. Воно зміцнить режим Асада, а це може загнати в глухий кут сирійських сунітів, в яких залишиться тільки один варіант – приєднатися до "Ісламського державі".

Тим часом, інформаційне агентство Reuters повідомляє, що після Парижа "Ісламська держава" погрожує терактами Вашингтону. А Франція почала масово бомбити терористів в Сирії. Быомбардування відбуваються поблизу сирійського міста Ракка. У них беруть участь 10 франузьких літаків. Вони вже скинули 20 бомб на позиції "Ісламської держави".

У п'ятницю, 13 листопада, в Парижі відбулося шість терактів, один за іншим, відповідальність за які взяла на себе "Ісламська держава". Розвідки США заявляє, що в цих атаках простежується слід "Аль-Каїди", а не "Ісламської держави". 14 листопада французькі правоохоронці ліквідували всіх виконавців терактів в Парижі.

Паризький прокурор на прес-конференції заявив про збільшення кількості жертв паризьких терактів до 129 чоловік, а поранених - до 352. З них 99 знаходяться в критичному стані. У зв'язку з цим прокурор не виключив зростання числа загиблих. ЗМІ інформують, що серед загиблих була 1 громадянка США та 1 підданий Великобританії. Прокурор зазначив, що всього було 3 групи терористів. З 8 убитих терористів - 1 громадянин Франції, 1 сирієць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі