Пентагон розглядає можливість переведення ув'язнених з Гуантанамо у в'язниці США

Поділитися
Пентагон розглядає можливість переведення ув'язнених з Гуантанамо у в'язниці США Приблизно половина з 116 в'язнів Гуантанамо можуть «переїхати» на територію США
Можливо, незабаром в'язниця Гуантанамо буде закрита.

У п'ятницю, 14 серпня Пентагон повідомив Конгрес США, що члени американського оборонного відомства здійснили перший з кількох запланованих візитів в Гуантанамо з метою оцінити, які об'єкти необхідно буде звести на території Сполучених Штатів, якщо адміністрація Обами вирішить закрити в'язницю на Кубі, передає з посиланням на джерело в Конгресі CNN.

У Пентагоні зазначили, що ніяких рішень не було прийнято, а візит був здійснений з метою зрозуміти в загальних рисах, які витрати і заходи необхідно вжити з метою переведення ув'язнених з Гуантанамо в США.

Повідомляється, що приблизно половина з 116 в'язнів Гуантанамо "переїдуть" на територію Сполучених Штатів, якщо буде прийнято рішення закрити в'язницю на Кубі.

Читайте також: США та Куба відновили прямий телефонний зв'язок

14 серпня на Кубі урочисто відновило роботу посольство США, яке не функціонувало з 1961 року. Вперше за останні більш ніж півстоліття в Гавані підняли американський прапор.

1 липня Президент США Барак Обама повідомив про формальне відновлення дипломатичних відносин з Кубою. "Сьогодні я можу оголосити про те, що США формально відновлюють дипломатичні відносини з Республікою Куба. В обох країнах знову відкриваються посольства", - сказав він.

В кінці травня Держдепартамент США виключив Кубу із списку країн, які підтримують тероризм. "Незважаючи на те, що у США залишаються серйозні побоювання і розбіжності по широкому спектру питань, пов'язаних з кубинської політикою, все це не підпадає під критерії, за якими Гавану можна було б залишити в списку держав, що підтримують тероризм", - говорилося в заяві держдепартаменту.

У середині червня видання The Guardian писала, що адміністрація президента США Барака Обами планує в липні відновити дипломатичні відносини з Кубою через більш ніж 50 років. Повідомлялося, що Вашингтон і Гавана мають намір укласти цей договір на першому тижні липня.

Детальніше про двосторонніх відносинах США і Куби читайте у статті Костянтина Федоренко "Острів Свободи: пережити ембарго і дві холодні війни" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі