Пентагон хоче побудувати військові бази в Африці та на Близькому Сході – NYT

Поділитися
Пентагон хоче побудувати військові бази в Африці та на Близькому Сході – NYT Військові бази можуть бути використані для збору розвідданих та нанесення ударів по окремих філіях терористичної угруповання © dic.academic.ru
Чисельність персоналу на військових базах, як передбачається, буде коливатися від 500 до 5 тисяч чоловік.

Пентагон запропонував Білому дому створити мережу військових баз в Африці та на Близькому Сході, щоб вести боротьбу проти "Ісламської держави", пише видання The New York Times.

Військові бази можуть бути використані для збору розвідданих та нанесення ударів по окремих філіях терористичного угруповання.

Цей план, як передбачається, повинен буде гарантувати "міцне" американську військову присутність в деяких з найбільш нестабільних регіонів світу.

Повідомляється, що план вже зустрів опір з боку чиновників Державного департаменту США, стурбованих можливістю постійної військової присутністі США по всій Африці і на Близькому Сході.

За словами джерел, мережа буде складатися з чотирьох центральних баз - в тому числі та вже існуючі бази в Джібуті і Афганістані, а також додаткові в Нігері, Камеруні, Ефіопії і Буркіна-Фасо.

Центральною базою на Близькому Сході Пентагон планує зробити Ербіль.

Також повідомляється, що чисельність персоналу на базах буде коливатися від 500 до 5 тисяч чоловік, а їх розміщення буде узгоджуватися з країною, в якій буде розташований об'єкт.

Раніше видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІГ з-за втручання РФ у Сирію. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІГ відразу на декількох фронтах.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІГ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі