"Патові" підсумки виборів в Ізраїлі: ані праві, ані ліві не отримали більшості

Поділитися
"Патові" підсумки виборів в Ізраїлі: ані праві, ані ліві не отримали більшості Прихильники партії "Лікуд" © ynetnews.com
На виборах в Ізраїлі блок чинного прем'єра, який підтримує жорстку лінію щодо Палестини, зазнав відчутних втрат, хоча і випередив конкурентів.

За підсумками парламентських виборів в Ізраїлі праві і ліві партії практично поділили між собою місця у Кнесеті, хоча блок чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зберігає лідерство за кількістю набраних голосів.

Нетаньяху, лідер правих, вже оголосив про перемогу на виборах і подякував виборцям за можливість втретє за кар'єру посісти крісло прем'єр-міністра. Він також повідомив, що почав переговори про формування "максимально широкого уряду".

Однак експерти називають ситуацію патовою: за підсумками підрахунку 99,8% голосів, головні політичні суперники - правоконсервативний передвиборний блок і лівоцентристська опозиція - отримають у Кнесеті однакову кількість місць: 60.

За попередніми даними, блок Нетаньяху "Лікуд-Бейтену", сформований на основі партії "Лікуд" та "Наш дім Ізраїль", отримує 31 зі 120 мандатів.

Другою з 19 мандатами фінішує партія світського середнього класу "Єш Атід" ("Є майбутнє").

За нею з 15 мандатами йде лівоцентристська партія "Авода" і пропоселенчеська партія "Єврейський дім", яка отримає у Кнесеті 11 мандатів.

Електоральний бар'єр долають також партії ШАС і "Єврейство Тори", чиє основне задвдання полягає у лобіюванні фінансових інтересів громад ультраортодоксальних євреїв-сефардів і ашкеназі. Вони вважаються природними союзниками правих, але на їхні в сумі 18 мандатів розраховують і супротивники Нетаньяху.

Лівоцентристський табір у Кнесеті буде представлено партіями "Ха-Тнуа" ("Рух") екс-глави МЗС Ціпі Лівні і "Мерец", які отримують по шість мандатів.

Два депутатські місця дісталися партії "Кадіма", яка в минулому була правлячою.

Три арабські партії, що традиційно утворюють позасистемну опозицію, набирають у сукупності 12 мандатів. Вони ніколи не брали участь у правлячій коаліції, але часом надавали підтримку урядам, які просували мирний процес з палестинцями.

Нетаньяху не єдиний, хто висунув претензії на крісло глави уряду. Лідер "Аводи" Шеллі Яхімовіч оголосила, що вступила в переговори про консолідацію як з представниками лівого табору, так і з аполітичними ультраортодоксальними партіями.

"Я зроблю все, щоб реалізувати цей шанс на уряд, який стане урядом соціальної справедливості і просуне мирний процес з палестинцями. Є сили, які можуть об'єднатися, щоб перешкодити Нетаньяху", - заявила вона соратникам.

Вирішувати, кому доручити формування кабінету, буде президент Ізраїлю Шимон Перес.

Закон зобов'язує главу держави провести консультації з партіями, які подолали електоральний бар'єр, і обрати депутата, який, з його точки зору, має найбільші шанси на підтримку парламентської більшості в 61 голос. Як правило, "прем'єрський патент" отримує лідер партії, що перемогла. !zn

Читайте також:

До свого обрання президент Єгипту називав євреїв "нащадками свиней"

Ізраїль продовжив убезпечувати себе парканами - після єгипетського кордону настала черга сирійського

Палестина отримала в ООН статус держави-спостерігача

ХАМАС закликав Палестину припинити співпрацю з Ізраїлем

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі