ПАРЄ переобрала президента

Поділитися
ПАРЄ переобрала президента © twitter.com/PACE_News
Паск'є відразу ж заявила про те, що ситуація з Росією в ПАРЄ є "контрпродуктивною".

На відкритті своєї зимової пленарної сесії сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) переобрала президентом депутата від Швейцарії Ліліан Морі Паск'є на другий річний строк, розповіли у прес-слубжбе органу.

Віце-президентами стали Боріана Оберг (Швеція), Вернер Амон (Австрія), Влодзімеж Бернацкі (Польща), Роза Бьорк Бріньолфсдоттір (Ісландія), Хендрік Даемс (Бельгія), Сюзанна Еберле-Струб (Ліхтенштейн), Сер Роджер Гейл (Велика Британія), Джема Грозданова (Болгарія), Акіф Чагатай Кіліч (Туреччина), Кармен Лейте (Іспанія), Інесе Либина-Эгнере (Латвія), Альвізе Маньєро (Італія), Андреас Нік (Німеччина), Джозеф О'Рейлі (Ірландія), Саня Путіца (Хорватія), Елізабет Шнайдер-Шнайтер (Швейцарія), Самед Сеїдов (Азербайджан) і Ніколь Трісс (Франція). Віце-президенти обираються щорічно на початку чергової сесії і залишаються в посаді до відкриття наступної сесії.

Нагадуючи про те, що "ми не повинні забувати про витоки складної ситуації, в якій ми опинилися, та про позиції, займаної Асамблеєю у зв'язку з великими політичними подіями, що виходять за рамки допустимого, згідно з міжнародним правом", а також про зобов'язання держав-членів, щоб виконати свої зобов'язання, в тому числі фінансові, президент підкреслила, що "зараз необхідно знайти шлях вперед, враховуючи ці два важливих моменти".

"На карту поставлено майбутнє Організації, і тому ми зобов'язані знайти рішення", - зазначила президент ПАРЄ.

Вона закликала до політичного діалогу за участю членів російського парламенту, "для захисту системи, заснованої на Європейській конвенції про права людини", в інтересах усіх європейців.

Читайте також: У ПАРЄ вирішили пом'якшити санкційні правила для Росії - Deutsche Welle

Нагадаємо, в червні 2018 року Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі