Палата громад Британії проголосувала проти дострокових виборів

Поділитися
Палата громад Британії проголосувала проти дострокових виборів Єдності Brexit як не було, так і немає
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пропонував провести вибори 12 грудня

У Британії знову розбіжності: кожен день приносить інші новини, іноді повністю такі, що виключають одна одну. Палата громад не підтримала прем'єра з його наміром провести дострокові вибори.

Палата громад Великої Британії проголосувала проти висунутої британським урядом пропозиції провести в країні дострокові вибори, повідомляють в понеділок британські ЗМІ.

За дострокові вибори висловилися 299 депутатів, що на 135 менше необхідної кількості.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонував провести вибори 12 грудня.

Очікується, що у вівторок Джонсон знову спробує організувати в парламенті голосування щодо виборів. Перші дві його ініціативи - 4 і 9 вересня - не набрали достатньої кількості голосів.

Для того, щоб уряд зміг організувати дострокові вибори у Великій Британії, йому була потрібна підтримка двох третин членів палати громад, тобто 434 депутатів. У Консервативної партії Бориса Джонсона в палаті громад 288 місць.

Лейбористи заявляли, що підтримають вибори тільки в разі, якщо уряд виключить можливість Brexit без угоди з Брюсселем, а ЄС дасть згоду на продовження термінів Brexit.

Водночас, Шотландська національна партія і Ліберальні демократи виступають за те, щоб провести вибори раніше, ніж того хотів Джонсон - 9 грудня.

Останні опитування у Великій Британії показують, що в своїй більшості британські піддані виступають за дострокові вибори. Так, опитування Ipsos Mori свідчить, що 44% респондентів вибори підтримують, а 27% виступають проти. Одночасно, в опитуванні YouGov, вибираючи між виборами і новим референдумом з Brexit, 35% опитаних підтримали вибори, 40% - референдум.

Пропозиція Джонсона про дострокові вибори прозвучала після того, як минулого вівторка палата громад відкинула пропозицію уряду про завершення за три дні розгляду питання про ратифікацію угоди з Brexit.

В результаті Джонсон 20 жовтня попросив у Брюсселя відстрочення з терміну виходу Великої Британії з Євросоюзу до 31 січня 2020 року. Раніше він запевняв, що "швидше помре в стічній канаві", ніж проситиме ЄС стосовно перенесення Brexit.

22 жовтня Палата громад британського парламенту підтримала новий законопроект по Brexit, заснований на угоді про Brexit, досягнутої урядом з представниками ЄС минулого тижня.

Нагадаємо, 17 жовтня Євросоюз і Великобританія досягли нових домовленостей про Brexit. Угоду було схвалено між британськими та європейськими переговорними командами перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі.

У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.

Більше про проблеми і ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для DT.UA "Ендшпіль".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі