Операція проти бойовиків в Алжирі триває, зникли десятки заручників

Поділитися
Операція проти бойовиків в Алжирі триває, зникли десятки заручників Що відбувається на захопленому ісламістами родовищі, досі достеменно невідомо
Врятовані з полону терористів заручники розповіли, що носили на собі бомби: "Це були 48 годин пекла".

Ситуація на газовому родовищі "Ін-Аменас" в Алжирі, де 16 січня група бойовиків захопила кілька сотень співробітників підприємства, в тому числі десятки іноземців, залишається невідомою.

Через кілька годин після оголошення Алжиром про звільнення 600 заручників і завершення операції МЗС Великобританії розповсюдив заяву, в якій повідомив про продовження військової операції.

Прем'єр-міністр Девід Кемерон засудив теракт, поклав відповідальність за загибель людей повністю на бойовиків, однак обурився тим фактом, що Алжир нікого не проінформував про початок контртерористичної операції.

Відомо, що японський прем'єр-міністр також вже викликав до себе алжирського посла, вимагаючи роз'яснень, а в уряді операцію алжирських силовиків назвали "гідною жалю".

Зі всіх країн, чиї громадяни були захоплені на підприємстві, лише Франція поки утримується від висловлення невдоволення. По-перше, Алжир - колишня колонія, крім того, захоплення заручників було безпосередньо пов'язано з операцією у Малі.

Інформація про кількість загиблих досить суперечлива. Раніше повідомлялося, що жертвами стали не менше 30 заручників - імовірно, під час штурму. Серед них вже впізнали двох британців, двох японців і одного француза. До середини дня 18 січня більш точних офіційних даних з цього приводу не з'явилося, в той же час у деяких регіональних ЗМІ є інформація про 35 загиблих.

Кількість алжирських працівників підприємства, що вижили, оцінюється приблизно в 600 осіб. Що стосується іноземців, то відомо про порятунок двох громадян Кенії, двох шотландців, двох французів, північноірландця і норвежця. Проте точне число врятованих поки не встановлено.

Окрім того, не зрозуміла доля декількох десятків людей, яким, як передбачається, раніше вдалося втекти. Наприклад, японська влада поки нічого не знає про 14 своїх громадян, які працювали на родовищі. Нічого не відомо приблизно про 14 британців і вісьмох норвежців.

Один зі звільнених - француз Александр Берсо - побічно підтвердив інформацію британського МЗС про те, що операція в Ін-Аменас триває. За його словами, вже залишаючи околиці комплексу, він чув стрілянину.

Інший врятований заручник, 36-річний житель Белфаста Стівен Макфол, розповів в інтерв'ю ЗМІ, що 48 годин був змушений весь час носити на шиї бомбу. "Це були 48 годин пекла", - зізнався він. Врятуватися чоловікові вдалося, коли алжирські військові з повітря обстріляли автомобільну колону, в якій терористи перевозили заручників.

Нагадаємо, нафтогазове підприємство в "Ін-Аменасі" зазнало атаки вранці 16 січня. Терористи спочатку захопили два автобуси (зі співробітниками підприємства), потім проникли у житлову зону, потім узяли під контроль всю територію комплексу.

Грабіжники вимагали негайно зупинити військову операцію Франції у Малі, розпочату проти бойовиків ісламізму. В іншому випадку вони погрожували розправитися із заручниками.

Відповідальність за напад покладається на відомого африканського ісламіста Мухтара Бельмухтара і його угрупування, пов'язаного з "Аль-каїдою".

За даними джерел в Алжирі, бойовики проникли у країну з Малі, але газове родовище, на яке було скоєно напад, розташоване набагато ближче до кордону з Лівією. !zn

Читайте також:

Алжирські ВПС атакували караван ісламістів з іноземними заручниками, знищивши практично всіх

Країни Євросоюзу можуть направити війська у Малі

Захоплення заручників в Алжирі: "Аль-Каїда" висунула ультиматум Франції

Франція почала наземну операцію в Малі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі