Обама і Путін помиляються щодо Сирії – Washington Post

Поділитися
Обама і Путін помиляються щодо Сирії – Washington Post Путін і Обама обоє невірно вчиняють з Сирією. Ілюстрація © Сайт президента России
Американський президент на засіданні Генасамблеї пропонував більш гуманні ідеї, але він досі нічого не зробив, щоб їх втілити.

Нахабно відправивши війська, зброю і авіацію Росії для підтримки заплямованої кров'ю диктатури в Сирії, президент Володимир Путін опинився на вершині Генеральної асамблеї ООН, з якої взявся закликати світ приєднатися до його широкої коаліції, яка б поборола "Ісламську державу" і подібні радикальні групи на Близькому Сході.

Він зробив порівняння з об'єднанням народів проти Адольфа Гітлера в часи Другої світової війни і закликав демократів, диктаторів і теократів забути за відмінності між собою і докласти спільних зусиль проти тероризму. При цьому Путін запевняв у необхідності збереження диктатури Башара Асада, який єдиний, за його словами, може врятувати суверенітет Сирії. При цьому він ще й згадав "Ялтинську систему", яка роками зберігала мир в світі.

"Але націям не варто піддаватися на цю спокусливу пісню сирени", - пише Washington Post в редакційній статті.

Путін забув про той факт, що США і їхні союзники в часи Другої світової війни боролися не лише проти фашизму, а й за демократію. Союз із СРСР і режимом Йосипа Сталіна був вимушеним вибором, "необхідним злом". І мир, про який лідери домовилися у Ялті і який радянський диктатор порушував і ховав свої злочини за брехнею, був нестійкий. Він лишив у неволі половину Європи. Як показали події 1989 року, цей мир був нестабільний, тому що йому в жертву принесли свободу людей.

Путін помиляється, коли звинувачує у всіх бідах Сирії і всього світу Захід і його кампанію з популяризації демократії. В близькосхідній країні, як влучно сказав президент Обама перед Генеральною асамблеєю ООН, масові вбивства почалися тоді, коли Асад жорстоко придушив мирні демократичні протести, які були суто внутрішньою справою. В Сирії чи будь-де інде не буде миру, якщо відновити тиранію.

"Катастрофи, такі як у Сирії, не відбуваються у країнах з розвиненою демократією, в яких поважають загальнолюдські цінності", - сказав Обама.

Простіше кажучи, точка зору Обами більш прийнятна, ніж та, яку висловлює Путін, не лише з точки зору моральності, а й в якості реалістичної довгострокової гуманітарної стратегії. Нажаль, Обама взагалі не сформував жодного плану протидії Путіну і його позиції, який, у свою чергу, підкріплює свої слова грубою силою, військами і посиленням впливу на Ірак і Іран.

Обама проґавив час, коли можна було ефективно підтримати демократичну опозицію Сирії. Потім він проігнорував момент, коли Асад перейшов "останню межу", застосувавши хімічну зброю проти власних людей. В ООН тепер Обама пропонує співпрацювати з Росією і Іраном у роботі над компромісом у вирішенні конфлікту в Сирії. Він говорить про "поступовий перехід" влади від Асада новому уряду, який буде відбуватися з урахуванням інтересів Росії і Ірана, але не суперечитиме американським. Але поки це лише пропозиції, в той час як у Путіна є цинічна і жорстока, але стратегія щодо Сирії.

Вчора під час засідання Генеральної асамблеї ООН Обама і Путін домовилися про переговори щодо Сирії на рівні представників оборонних відомств. Проте сторони не прийшли до єдиного знаменника щодо подальшої долі сирійського президента Башара Асада.

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.

Майже всі передові західні видання вже припустили, що Росія має намір використовувати конфлікт у Сирії, щоб "виміняти" у Заходу поступки по Україні і скасування санкцій проти РФ. У той же час, радник канцлера Німеччини Ангели Меркель заявляв, що Путін не отримає поступок по Україні у разі допомоги по боротьбі з ІДІЛ.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі