Німеччина збирається обмежити доступ в країну афганським іммігрантам - ЗМІ

Поділитися
Німеччина збирається обмежити доступ в країну афганським іммігрантам - ЗМІ Іммігранти з Афганістану є другими за кількістю прохачів притулку в Німеччині © thomasdemaiziere.de
Іммігранти з Афганістану є другими за кількістю прохачів притулку в Німеччині.

Уряд Німеччини має намір посилити правила отримання притулку для вихідців з Афганістану, повідомляє в середу німецький журнал "Фокус" з посиланням на слова глави МВС ФРН Томаса де Мезьера.

"Іммігранти з Афганістану є другими за кількістю прохачів притулку в Німеччині, це неприпустимо. У нас існує договір з Афганістаном, за яким афганська сторона зобов'язується перешкоджати масової втечі зі своєї країни", - заявив він.

"Крім того, до нас прибуває велика кількість молодих здорових афганців. Ми вважаємо, що їм слід залишитися у своїй країні і зробити як можна більше для її відновлення. Тому більшої частини іммігрантів, що прибули з Афганістану, в отриманні притулку, швидше за все, буде відмовлено", - додав міністр.

Т. де Мезьєр нагадав, що Німеччина направила в Афганістан німецьких військових фахівців, щоб допомогти афганському уряду зробити країну безпечніше, а також виділила Афганістану значні грошові кошти.

Разом з тим, міністр визнав, що деякі регіони Афганістану все ще є небезпечними.

У період з січня по вересень 2015 року 577 307 осіб запросили притулок в Німеччина, серед них - 51 643 громадянина Афганістану.

Британське видання The Financial Times писало, що кінець епохи Меркель не за горами. "Криза біженців, яка спіткала Німеччину, ймовірно, означатиме кінець епохи Меркель. Більше мільйона біженців очікують своєї черги притулку в країні", - йдеться в статті. Деякі з близьких союзників визнають, що цілком можлива ситуація, що канцлеру доведеться покинути свій пост до виборів 2017 року. Обговорення ще пару місяців тому четвертого терміну Меркель зараз здається недоречним.

У неділю, 25 жовтня, країни ЄС домовилися про управління потоками біженців через Балкани. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що частина цього плану (всього план складається з 17 пунктів) передбачає створення понад 100 тисяч місць в центрах для мігрантів за маршрутом, який пролягає з Греції до Німеччини.

Меркель у п'ятницю, 16 жовтня, закликала до швидшої депортації осіб, яким відмовили у наданні притулку в Німеччині. "Навантаження через велику кількість біженців надзвичайне. Тому що та кількість людей, яких ми депортували після відмови в наданні притулку, була занадто низькою", - заявила вона.

Крім того, за останній місяць в Німеччині відбулися кілька великих акцій протестів проти мігрантів . Міністр внутрішніх справ країни повідомив, що на житла для біженців у Німеччині стали нападати в три рази частіше. При цьому дві третини нападів скоїли жителі сусідніх будинків і районів, які не мали проблем із законом.

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі