Німеччина не зізнається собі в тому, що Росія агресор – WSJ

Поділитися
Німеччина не зізнається собі в тому, що Росія агресор – WSJ Німеччина продовжує ухилятися від згадок про те, що саме Росія окупант і агресор у війні на Сході України.
Урядовці замовчують необхідність нарощення армії саме через російські воєнні авантюри, озираючись на дані соцопитувань.

Ні в стратегічному плані, ні символічно рішення Німеччини збільшити свою армію на 7 тисяч солдатів впродовж наступних семи років не вирішує головну проблему Берліна. І нею стала агресивна поведінка Росії.

Про це на сторінках Wall Street Journal пише Джон Винокур, додаючи, що будь-яка згадка про Росію як про потужного агресора, яким вона стала останнім часом, рішуче замовчується багатьма урядовцями ФРН.

Міністру оборони Урсулі фон дер Ляйєн минулого тижня довелося ухилятися від прямої згадки про Росію, коли вона пояснювала, чому німецька армія повинна збільшитися. Автор нагадує, що новий головнокомандувач НАТО Кертіс Скапаротті застеріг, що Росія може наважитися на вторгнення впродовж найближчих років. Але при цьому Берлін вперто не хоче бачити в Росії войовничого агресора і відмовитися від надій, що Москву ще можна вмовитися повернутися до партнерства і передбачуваності.

Через два роки після того, як Кремль окупував Крим, російські війська вторглися в Донбас, а Москва зробила цілу низку загрозливих жестів в бік союзників НАТО в Балтії, віце-канцлер від "Соціал-демократичної партії" Зігмар Габріель заявив: "Не повинно виникати навіть враження, що ми обдумаємо навіть теоретично військову можливість конфлікту".

А два місяці тому, коли Німеччина вирішила відправити батальйон в Литву, міністр закордонних справ Франк-Валтер Штайнмаєр сказав, що неназваний "сусід" України не поважає її суверенітет. Він відмовився називати Росію агресором прямо.

На думку оглядача, через 10 років при владі канцлер Ангела Меркель так і не визнала той факт, що військова сила і чіткі сигнали від Берліну про готовність її застосувати стали невід'ємною частиною її дипломатії з Росією. Німеччина повинна припинити уникати прямого публічного осуду дій Москви. І якщо у її оновленій військовій доктрині, яка буде представлена в червні, позиція Берліна буде сильно відрізнятися від американської, це може спричинити конфлікт між союзниками.

Оглядач припускає, що німецькі політики уникають антиросійської риторики, озираючись на результати соціологічного опитування, яке було проведене в березні. Тоді 56% респондентів відповіли, що Росія – військова загроза. Але при цьому така ж більшість не хочуть, щоб німецькі солдати захищали Польщу чи Балтійські країни в разі російського вторгнення. В цей же, час голова МЗС Франк-Вальтер Штайнмаєр постійно говорить про можливість пом'якшити санкції проти РФ.

Така позиція навряд чи піде на користь іміджу Німеччини, якій необхідно почати називати речі своїми іменами і висловлюватися про Росію і у військовому плані теж. В цей же час, Financial Times писало, що Німеччина прагне до лідируючої позиції в обороні Європи. На даний час ці тенденції в Берліні змінюються. Після вторгнення Росії в Україну, Німеччина реагує на загрозу, яка виходить від президента РФ Володимира Путіна. А також у зв'язку із зростаючою загрозою від "Ісламської держави" в Іраку і Сирії. Також зараз потрібен відповідь для США, розчарованими тим, що Європа не повністю виконує свої зобов'язання в рамках НАТО.

Як повідомлялося раніше, до кінця цього року Росія сформує три нових дивізії для протидії зростаючій активності НАТО біля її кордонів. За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, дві дивізії будуть сформовані в Західному, і ще одна – в Південному військовому окрузі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі