Нідерланди поки не будуть розсекречувати документи про розслідування збитого над Донбасом "Боїнга"

Поділитися
Нідерланди поки не будуть розсекречувати документи про розслідування збитого над Донбасом "Боїнга" Нідерланди відмовили журналістам у наданні документів по розслідуванню збитого над Донбасом в минулому році малайзійського «Боїнга» © OSCE
Уряд Нідерландів вважає "більш важливим зберегти секретність".

Нідерланди відмовили журналістам у наданні документів по розслідуванню збитого над Донбасом в минулому році малайзійського "Боїнга", передає телеканал RTL Nieuws.

ЗМІ направили запит в міністерство безпеки та юстиції Нідердандів з проханням надати наявну інформацію по збитому "Боїнгу" , посилаючись на Закон про відкритий уряд.

Проте міністр Ард ван дер Стер заявив, що незважаючи на значну роль даної інформації для суспільства, уряд на чолі з прем'єром Марком Рютте вважає "більш важливим зберегти секретність".

Раніше Нідерланди вже надали ряд документів про розслідування по збитому "Боїнгу", але значна частина інформації на папері залишилася секретної і була заплямована чорним чорнилом.

Ван дер Стер підкреслив, що ці документи призначені для внутрішнього користування і можуть нашкодити відносинам Нідерландів з іншими державами.

11 серпня слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", в результаті чого загинули 298 осіб.

29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі