Найбільші міжнародні інвестори мають намір піти з Росії – FT

Поділитися
Найбільші міжнародні інвестори мають намір піти з Росії – FT Представники найбільших світових компаній нарікають, що в Росії погіршується бізнес-середовище © РИА Новости
Іноземні банки і нафтові компанії, які працюють в Росії, продовжують страждати від негативного впливу санкцій.

Найбільші у світі багатонаціональні компанії заявляють про намір зменшити свою присутність у Росії через погіршення ситуації з бізнес-середовищем в цій країні через вплив санкцій, пише британське видання The Financial Times.

Представники найбільших світових компаній нарікають, що в Росії погіршується бізнес-середовище через вплив санкцій, цін на нафту, державної політики – все це "вибиває з колії" навіть найдосвідченіших міжнародних інвесторів.

Раніше економіка Росії страждала від ембарго поряд з падінням цін на нафту, а тепер країна ще і зіткнулася з новими проблемами – кілька бізнес-груп ідуть із російського ринку, заявили виданню в адвокатській групі Global Counsel.

Адвокатська компанія проаналізувала фінансову звітність 46 багатонаціональних груп, які широко представлені в Росії, в тому числі – нафтових компаній BP і Royal Dutch Shell, промислових групи - Siemens і Lafarge і великих фінансових компаній - Deutsche Bank. Як виявилося, звітність переважної більшості цих компаній демонструють похмуру картину погіршення економіки РФ, а серед найбільших їх побоювань - знецінення рубля.

"Наступні 18 місяців, швидше за все, будуть мати вирішальне значення щодо того, чи зможуть далі витримувати на російському ринку міжнародні інвестори, або підуть з нього", - говорить головний економіст Global Counsel Грегор Ірвін. Але багато компаній йдуть з ринку вже зараз, відзначають в компанії.

У той же час, як пише видання, є значні відмінності між секторами економіки і, відповідно, різна оцінка перспективи присутності на ринках.

Так, іноземні банки в Росії скаржаться не тільки на вплив санкцій на зовнішні фінансові потоки і потоки капіталу, але і на курсову політику в РФ. На негативний вплив санкцій скаржаться і в енергетичному секторі. А ось фармацевтичні групи, такі як AstraZeneca мають більш оптимістичні перспективи. Звітність компаній цього сектора показує сильне зростання продажів в першій половині року.

Інші компанії (такі як французька група Renault) показали позитивні цифри. Компанія Renault запустила нові моделі і збільшила частку ринку, незважаючи на економічні проблеми.

Читайте також: У НАТО допускають введення більш жорстких санкцій проти Росії

22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі