НАТО збирається відновити контакти з РФ, "заморожені" через війну в Україні – FT

Поділитися
НАТО збирається відновити контакти з РФ, "заморожені" через війну в Україні – FT Німеччина штовхає НАТО до відновлення контактів з РФ. Ілюстрація © Офіційний сайт НАТО
Німеччина штовхає Альянс до відновлення співпраці з Москвою і це не подобається Східній Європі.

НАТО готується відновити діалог з Росією через спеціальну раду, яка була фактично заморожена після того, як російські війська окупували Крим і вторглися на Схід України.

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Алекс Баркер, зауважуючи, що до цього кроку Альянс підштовхує Німеччина в той час, як інші країни-учасниці обережно ставляться до відновлення відносин з Москвою.

Звертаючи увагу на "конструктивні" політичні кроки Росії у питанні війни в Сирії, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зізнався, що "підштовхнув" НАТО до відновлення каналів зв'язку з Москвою, "щоб скоротити ризики і відновити обмін інформацією".

"У нас досі є дуже різні досвіди у відносинах з Росією. Ситуація на Сході України тяжка, відновилися порушення перемир'я. Але ми також бачимо, що Росія дуже конструктивно діє у області пошуків рішення для Сирії", - сказав Штайнмаєр.

Попри те, що заклик Берліна підтримали багато міністрів закордонних справ країн НАТО під час зустрічі у вівторок, Східна Європа і Балтія висловлюють своє занепокоєння і протест, які підсилюють погрози Москви через запрошення Чорногорії стати членом Альянсу.

Зусилля Німеччини відновити канали зв'язку з Росією відбуваються на тлі суперечок всередині військового блоку. Східні члени вимагають від блоку докладати більше зусиль для стримування російської агресивної поведінки, в той час як західні шукають спосіб відновити певну довіру з Москвою і обмінюватися інформацією для того, щоб уникнути неправильного трактування переміщення військ і маневрів.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що він використає всі можливості для відновлення контактів на рівні послів у рамках ради "Росія-НАТО". Альянс заморозив "практичну співпрацю" з Москвою після Анексії Криму в 2014 році і політична рада залишилися єдиним відкритим каналом. Але вона не скликалася з червня 2014 року. На думку Столтенберга, "протиріч між сильною оборонною позицією і політичним діалогом немає".

"Ми прагнемо більш конструктивного діалогу і відносин з Росією. І не в її інтересах вступати в конфронтацію з НАТО", - сказав Генеральний секретар Альянсу.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив відкритість своєї країни до відновлення діалогу. В цей же час, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус висловив невдоволення Східної Європи нагадавши, що Альянс обіцяв відновити співпрацю з Москвою лише тоді, якщо будуть ознаки зміни її поведінки.

Читайте також: Лавров звинуватив НАТО у порушенні угоди про нерозміщення сил в Східній Європі

"Ми не бачимо таких чітких ознак чи конструктивної зміни в політиці. Ми повинні обговорити усі спірні питання і, перед усім, конфлікт в Україні. Це лакмусовий папірець для російської поведінки", - сказав литовський дипломат, додавши, що без реальної зміни поведінки російських військ в Україні і Сирії Кремль не заслуговує на довіру.

В цей же час, американські чиновники запевняють, що не послаблять вимоги до виконання мінських угод щодо перемир'я в Донбасі в обмін на допомогу Росії в Сирії. Однак головнокомандувач військ НАТО генерал Філіп Брідлав сказав журналістам в Брюсселі, що Альянс помилково "не зосереджує свою увагу на Україні".

"Співпраця, хороша поведінка чи просування у відносинах з Росією повинні починатися в Донбасі", - сказав Брідлав.

Раніше генерал НАТО застерігав Захід від співпраці з Путіним у Сирії. При цьому він застерігав, що сирійський конфлікт може відволікти увагу Заходу від поведінки Москви на українській території.

В цей же час, Польща має намір визнати недійсним акт Росія-НАТО 1997 року. Згідно з даним документом, Альянс обіцяв не розміщувати ядерну зброю на території нових країн-членів НАТО. Росія вважає, що дане положення виключає розміщення військових баз і військ на регулярній основі.

У свою чергу, Литва просить збільшити військову присутність НАТО в країнах Балтії. На думку міністра оборони Литви Юозаса Олекаса, довгострокова, безперервна присутність солдатів, зброї та обладнання союзників буде найбільш ефективним інструментом для реалізації регіональної безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі