НАТО хоче обережно відповісти на ядерні погрози Росії – WSJ

Поділитися
НАТО хоче обережно відповісти на ядерні погрози Росії – WSJ НАТО хоче відповісти на ядерні погрози Росії, але не посилити напругу у відносинах. Ілюстрація © Офіційний сайт НАТО
Альянс хоче відреагувати так, щоб не посилювати напругу у відносинах з Москвою.

Сьогодні міністри оборони країн НАТО обговорять погрози Росії застосувати ядерну зброю і те, як на ці слова російської сторони варто відреагувати.

Про це пише видання Wall Street Journal, нагадуючи, що минулого тижня президент Росії Володимир Путін оголосив про план поставити на озброєння 40 міжконтинентальних ракет, здатних нести ядерні боєголовки. Крім того, Москва включила ядерні компоненти в свої нещодавні військові навчання, її стратегічні бомбардувальники порушують повітряних простір НАТО, а російські чиновники все частіше згадують про ядерну зброю.

У свою чергу, Альянс хоче так відреагувати, щоб не загострювати і без того напружені відносити з Росією. В кулуарах говорять про повторний аналіз ядерної стратегії НАТО, після якого її переглянуть.

"У Вашингтоні зараз проводять загальний аналіз, а в НАТО – паралельний аналіз. Розглядаються всі можливі наслідки від того, що Росія заявляє про свою ядерну зброю і що ми реально бачимо на місцях у питанні розробки і розміщення озброєння", - пояснив представник США в НАТО Дуглас Лют.

В Альянсі не можуть зрозуміти, чого саме Кремль намагається добитися, коли погрожує ядерною зброєю. Він лише "грає м'язами" чи натякає на дуже небезпечні зміни. Не виключено, що Москва нагадує про свій ядерний арсенал через застарілість її звичайних озброєнь.

"Людям варто боятися. Ми тепер в ситуації, коли військова конфронтація стала цілком можливою, а такі зухвалі погрози підвищують ризик прийняття неправильних рішень", - сказав колишній представник США в НАТО Іво Даалдер.

Він звернув увагу, що раніше Путін обіцяв озброїти армію Росії 50 ракетами, але тепер говорить про 40. Це свідчить про скорочення плану переозброєння, а не навпаки. Командувач 6-го флоту США Джеймс Фогго ІІІ переконаний, що ядерні погрози Москви – "це лише риторика", додавши, що його кораблі досі в режимі мирного часу.

Місія РФ при НАТО запевняє, що Кремль лишається вірним угоді про нерозповсюдження ядерного озброєння. А плани з будівництва нових ракет пояснює модернізацією арсеналу.

Однак на Заході вважають, що заяви Москви про ядерну зброю не можна лишати без уваги, оскільки навряд чи це просто порожні слова. Експерт European Leadership Network Лукаш Кулеса переконаний, що гучні заяви Кремля адресовані як Заходу, так і внутрішній аудиторії. З одного боку, російські політики хочуть натякнути американцям і європейцям, що тиснути на Росію не варто. А з іншого – показати росіянам обіцяне "відродження" армії.

Раніше в НАТО пообіцяли відповісти на ядерну активність Росії. При цьому Столтенберг заявив, що плани президента Росії Володимира Путіна передати армії 40 нових ракет з ядерними боєголовками – це не що інше, як необґрунтоване і небезпечне "брязкання" ядерною зброєю.

У цей же час, видання Newsweek писало, що Путін розглядає ядерну зброю як інструмент примусу. І саме це найнебезпечніше у заявах Кремля.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі