МВФ висловив готовність допомагати Греції

Поділитися
МВФ висловив готовність допомагати Греції Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард брала участь в обговореннях по Греції в Брюсселі © Rzeczpospolita
Міжнародний валютний фонд оприлюднив заяву з Греції.

Міжнародний валютний фонд (МВФ), після досягнення угоди між Грецією і країнами Єврозони за програмою фінансової допомоги Афінам, висловив готовність підтримати зі свого боку подальший прогрес.

Як наголошується в короткій заяві Фонду, оприлюдненій 13 липня, МВФ готовий працювати з грецькою владою та європейськими партнерами, щоб допомогти просунутися вперед у цих важливих зусиллях.

При цьому повідомляється, що директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард брала участь в обговореннях по Греції в Брюсселі в ці вихідні.

"Вона поінформувала Виконавчу раду МВФ про підсумки, відображені у заяві лідерів країн Єврозони", - уточнюється в заяві Фонду.

Читайте також: Глава МВФ прокоментувала референдум у Греції

Нагадаємо, нова можлива програма фінансової допомоги Греції має передбачати обсяг кредитування в 82-86 млрд євро.

У свою чергу, лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Пізніше Ціпрас заявив, що Греція домоглася реструктуризації боргу і отримання 35 млрд євро в обмін на важкі реформи.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Парламент Греції 11 липня 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі