Можливості F-35 у якості елементу ПРО обмежені - The National Interest

Поділитися
Можливості F-35 у якості елементу ПРО обмежені - The National Interest У січні 2019 року Трамп запропонував використовувати F-35, як елемент ПРО країни © Postimees
Головним чином, можливості винищувача, як елемент ПРО впираються в характеристики керованої ракети класу "повітря-повітря", якою він озброєний.

У новітнього американського винищувача п'ятого покоління F-35 Lightning II, який можна використовувати у якості мобільного радара системи протиракетної оборони, насправді досить обмежені можливості в цьому плані - так, у нього буде всього декілька хвилин, щоб знищити ракету супротивника після її старту, пише американський журнал The National Interest.

При цьому зазначає видання, якщо ракета підніметься на висоту понад 30 кілометрів, зусилля винищувача стануть марні, що означає необхідність для F-35 знаходитися дуже близько до місця старту зброї противника.

Подібні обмеження викликані характеристиками модернізованої керованої ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium Range Air-to-Air Missile), яка знаходиться на озброєнні F-35 Lightning II, а єдиним виходом з цієї ситуації, вважає видання, є програма створення протиракетної зброї спеціально для F-35 Lightning II.

Також журнал нагадав, що плани перетворення винищувача F-35 Lightning II на літаючий радар системи ПРО та носій протиракети вперше з'явилися в Оглядовій доповіді щодо ПРО, яку було представлено Пентагону президентом США Дональдом Трампом у січні 2019 року.

Lockheed Martin F-35 Lightning II - сім'я перспективних, малопомітних винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління, розроблена американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company (Tactical Aircraft Systems) в трьох варіантах: варіант для потреб ВПС США (наземний винищувач - CTOL), для Корпусу морської піхоти США і ВМС Великої Британії (винищувач з укороченим зльотом та вертикальною посадкою - STOVL), і для потреб ВМС США (палубний винищувач - CV).

У бойових умовах вперше у світі застосували американські винищувачі п'ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II Військово-повітряні сили Ізраїлю. Це сталося 22 травня 2018 року, винищувачі завдали удару по об'єктах Хамасу у секторі Газа.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у новітньому багатофункціональному винищувачі-бомбардувальнику F-35 Lightning II після деякого терміну експлуатації виявили несподівану і досить серйозну уразливість - при заправці у польових умовах винищувачі потребують додаткового захисту від попадання блискавок.

Нагадаємо, 12 жовтня 2018 року США заборонили всім винищувачам F-35 Lightning II п'ятого покоління, які стоять на озброєнні Військово-повітряних сил країни та країн-союзників, підніматися в небо; польоти були припинені для пошуку серйозного дефекту, ймовірно через який один літак розбився, а другий був пошкоджений.

Рішення провести перевірку всіх новітніх винищувачів прийняли після того, як 28 вересня 2018 року в американському штаті Південна Кароліна під час планового польоту вперше за історію застосування зазнав катастрофи літак F-35, точні причини загибелі якого до цих пір точно не встановлені, хоча попередні висновки комісії свідчать про дефект паливопроводної трубки у двигуні літака.

Аварії зазнав літак F-35B - бойова машина з укороченим зльотом та вертикальною посадкою, розроблена під потреби Корпусу морської піхоти США.

Раніше на базі морської піхоти у Північній Кароліні у квітні стався ще один подібний інцидент - тоді пілотові F-35B довелося екстрено посадити винищувач через спрацьовування паливного індикатора.

15 жовтня 2018 року Військово-повітряні сили Ізраїлю оголосили про завершення усіх перевірок та відновлення польотів наявних на озброєнні ВПС ЦАХАЛу F-35I Adar.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі